EEC 2020

A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Michał H. Mrożek

Michał H. Mrożek

Firma: ING Bank Śląski SA

Stanowisko: wiceprezes zarządu

Od lipca br. pełni funkcję wiceprezesa Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialnego za obszar Wholesale Banking. Posiada blisko 30-letnie międzynarodowe doświadczenie w bankowości korporacyjnej, planowaniu strategicznym, zarządzaniu ryzykiem i rynkami kapitałowymi.

Swoją karierę zawodową rozpoczął jako analityk kredytowy w 1989 r w oddziale Banku Austria w Nowym Jorku. Po dwóch latach związał się z firma doradcza Price Waterhouse w Waszyngtonie, z która w 1992 roku powrócił do Polski.  Realizował projekty doradcze w zakresie przeksztalcen własnościowych w polskiej gospodarce.  W 1995 roku dolaczyl do zespołu Banku Handlowego jako szef Departamentu Bankowości Korporacyjnej.  Po fuzji Banku Handlowego z Citibankiem, w 2004 r. objął stanowisko wiceprezesa zarządu Citibank Handlowy, z odpowiedzialnością za obszar Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej.  Michał Mrożek pełnił także funkcję dyrektora zarządzającego ds. Strategii i Współpracy Międzynarodowej w międzynarodowych strukturach Citibank w Nowym Jorku. Od 2015 r. kontynuował karierę bankowa w HSBC Bank Polska jako prezes zarządu. Od 2019 r. po przekształceniu tej jednostki w oddział, pełni w niej funkcję dyrektora generalnego i szefa Wholesale Banking.  

Michał Mrożek jest absolwentem Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie, na kierunku Handel Międzynarodowy i Finanse. Jest członkiem nowojorskiej Rady Fundacji Kościuszkowskiej oraz Rady Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego. 

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie