EEC 2020

A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Paulina Kopeć

Paulina Kopeć

Firma: Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa”

Stanowisko: sekretarz generalny

Paulina Kopeć, Sekretarz Generalna Stowarzyszenia Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa”

Unia Owocowa jest największą organizacją reprezentującą polskich przedsiębiorców działających w branży produkcji, dystrybucji i eksportu produktów roślinnych. Reprezentuje interesy największych eksporterów owoców i warzyw w Polsce.

Paulina Kopeć z Unią związana jest od 2016 roku.  Współpracując z Komisją Europejską i europejskimi organizacjami (m. in. Freshfel), dba o rozwój polskiego rolnictwa i sadownictwa. W ramach działań na rzecz organizacji producentów owoców i warzyw, skutecznie walczy o wypracowanie jednolitych zasad w branży – najlepszych warunków rynkowych i eksportowych, dostępu do najnowszych regulacji na poziomie europejskim, czy najnowszej wiedzy branżowej dla polskich rolników.  Wspiera polskich producentów i dystrybutorów owoców i warzyw oraz reprezentuje ich interesy zarówno w kraju, jak i za granicą, prowadząc liczne rozmowy z przedstawicielami polskiej i zagranicznej administracji oraz instytucjami gospodarczymi. Promuje polskie produkty podczas misji gospodarczych, m. in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Komunikację z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi łączy z informowaniem o aktualnych problemach branży i potrzebach rolników.

W roli prelegenta uczestniczy w najważniejszych wydarzeniach branżowych w kraju, m. in. Targach Sadownictwa i Warzywnictwa TSW. W obliczu COVID, przyczyniła się do uwzględnienia postulatów odnośnie ułatwienia przyjazdu pracowników sezonowych w tarczy antykryzysowej.

 

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie