EEC 2020

A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Piotr Samson

Piotr Samson

Firma: URZĄD LOTNICTWA CYWILNEGO

Stanowisko: prezes

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Przewodniczący Rady Zarządzającej Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

 

Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Organizacja i Zarządzanie Przemysłem. Ukończył studia MBA na Uniwersytecie Cranfield w Wielkiej Brytanii oraz studia na Wydziale Handlu Uniwersytetu Galway w Irlandii.

 

Zawodowo z lotnictwem związany od 1993 roku. Wówczas rozpoczął pracę w PLL LOT S.A. na stanowisku specjalisty ds. analiz. Współtworzył dwie linie lotnicze w Polsce: w latach 2010 -2011 jako Dyrektor Marketingu w ENTER AIR, a w latach 2012 - 2014 jako Dyrektor do spraw Marketingu i Sprzedaży w BINGO AIRWAYS.

 

Od maja 2020 r. jest członkiem Komitetu Koordynacyjnego Europejskiej Konferencji Lotnictwa Cywilnego (ECAC), do której należy 44 państw, a od 2018 r. pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej  - EUROCONTROL (PC). Wcześniej, w 2017 r. sprawował stanowisko Przewodniczącego Stałej Komisji EUROCONTROL.

 

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie