EEC 2020

A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Vassilen Tzanov

Vassilen Tzanov

Firma: Upfield Polska Sp. z o.o.

Stanowisko: prezes

Dyrektor Generalny na Polskę i Ukrainę w UPFIELD, która jest największą światową firmą działającą w sektorze żywności pochodzenia roślinnego. Posiada 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu firmami, które zdobywał w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Przed objęciem kierownictwa w UPFIELD, przez osiem lat stał na czele kilku firm z branży spożywczej w tym m.in. CEDC Polska, HOOP Polska oraz regionalnych oddziałów HEINEKEN. Posiada także wieloletnie doświadczenie jako szef sprzedaży - nie tylko w Polsce, ale także w Austrii, Białorusi, Bułgarii, Czechach, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji i na Węgrzech.
Vassilen Tzanov jest absolwentem wydziału ekonomii Szkoły Głównej Handlowej, a także międzynarodowych programów INSEAD Heineken General Management i Harvard Business School Heineken Leadership.

 

UPFIELD jest liderem w produkcji żywności na bazie roślinnej, z tradycjami sięgającymi 1871 roku. W Polsce i Europie firma jest znana od kilkudziesięciu lat z kultowych marek jak m.in. „Flora”, „Proaktiv” „Rama”, „Delma” „Kasia”, która jest najpopularniejszym tłuszczem roślinnym do pieczenia.

W Polsce UPFIELD zatrudnia ponad 400 osób, z których większość stanowią Pracownicy fabryki w Katowicach. Śląska fabryka UPFIELD od kilkudziesięciu lat stale się rozwija i dziś zaspokaja 25% europejskiej sprzedaży grupy.

Produkty roślinne UPFIELD są również wykorzystywane przez szefów kuchni w ponad 6000 polskich restauracjach i hotelach.

Kilka miesięcy temu UPFIELD przejął firmę Arivia, znanego producenta serów i serków wegańskich i wegetariańskich marki Violife oraz oliwy extra virgin.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie