EEC 2020

Cały sektor energetyczny, branża wiatrowa, ale także gracze z sektora energetyki konwencjonalnej, czekają na nowelizację ustawy wiatrakowej - powiedziała w rozmowie z WNP.PL C Anna Szczodra, partner współzarządzający w KPMG Law.

Wyzwaniem dla polskiej administracji publicznej jest obecnie wdrożenie unijnych dyrektyw dotyczących zwiększenia produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych na lądzie.

- To zadanie dla administracji publicznej na najbliższe miesiące - mówiła podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Anna Szczodra, partner współzarządzający w KPMG Law.

Zobacz rozmowę:

- Należy m.in. ułatwić proces postępowań administracyjnych, które są niezbędne do budowy obiektów energetyki odnawialnej na lądzie - wyjaśniła Anna Szczodra.

Dotyczy to nie tylko budowania obiektów, ale i przyłączania nowych źródeł, w tym zwłaszcza wiatraków, do systemów przesyłowych. 

- Znajdujemy się w momencie, w którym cały sektor energetyczny, branża wiatrowa, ale także gracze z sektora energetyki konwencjonalnej, czekają na nowelizację ustawy wiatrakowej, która umożliwiłaby zwiększenie potencjału obszarów, które można będzie wykorzystywać do rozwoju projektów energetyki wiatrowej - oceniła ekspertka.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie