Tematami dzisiejszego dnia na Europejskim Kongresie Gospodarczym można byłoby obdzielić kilka wartościowych i prestiżowych konferencji.
Drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego (8 maja 2024 r.) - największego tego typu wydarzenia w naszej części Europy - będzie najbardziej pracowitym czasem - przede wszystkim dla przedstawicieli firm, którzy w zestawie kilkudziesięciu sesji będą musieli wybrać to, co najciekawsze z punktu widzenia ich biznesowych potrzeb i zainteresowań.
Tego szczególnego dnia równie bogato wyglądają w programie wszystkie najważniejsze nurty Kongresu: transformacja energetyczna i cyfrowa, zielona, proklimatyczna rewolucja w gospodarce, finanse, inwestycje i infrastruktura, międzynarodowa współpraca gospodarcza.
Zobacz, jak wyglądał pierwszy dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego:
Tematy związane z tradycyjnymi sektorami gospodarki, zawsze obecne w programach EEC - nie znikają, lecz wzbogacają się o współczesne konteksty, przede wszystkim wyzwania związane z zieloną transformacją gospodarki. Tak widziana ścieżka tematyczna dzisiejszego dnia prowadzi od rynku paliw płynnych poprzez szybko zmieniające się ciepłownictwo i budownictwo, surowce krytyczne - aż po przemysł mierzący się z wyzwaniami transformacji energetycznej.
Nowe, ofensywne gałęzie i specjalności współczesnej gospodarki reprezentować mogą debaty poświęcone przemysłowi kosmicznemu, branży energetyki wiatrowej na morzu (offshore) oraz (temat gorący nie tylko na polskim gruncie) energetyce atomowej.
Wyzwania rynku pracy, zmiany modeli pracy, zarządzanie różnorodnością w zespołach - dyskusje poświęcone nowym trendom w pracy tworzą na tyle spójną całość, że dla zainteresowanych mogą dziś być samodzielną „konferencją w Kongresie”. Warto jednak uzupełnić ten program o debaty poświęcone demografii, mieszkalnictwu, problemom firm rodzinnych, zdrowiu, czy jakości życia we współczesnej metropolii (sesja - „Człowiek w mieście, miasto dla człowieka”).
Innowatorzy, przywódcy i odpowiedzialny biznes jak co roku znajdują na Kongresie to, co najbardziej ich interesuje. Tak jest również w tym roku – szczególnie drugiego dnia EEC.
Młody biznes, ale także inwestorów zainteresują zapewne prezentacje finalistów konkursu EEC Startup Challenge oraz Metropolitalny Szczyt Innowacji. Biznes zaangażowany w zieloną transformację, śledzący najnowsze trendy w zarządzaniu, odpowiedzialnie traktujący technologie wybierze debaty o polityce ESG, greenwashingu, współczesnym przywództwie czy o wolności i odpowiedzialność w sieci
Internacjonalizacja EEC jest procesem nabierającym - szczególnie w ostatnich latach - coraz żywszego tempa. Forum międzynarodowej współpracy polsko-czeskiej pokaże nasze relacje z sąsiadem w aktualnym, niełatwym otoczeniu geopolitycznym. Debata o perspektywach rozwoju polsko-brazylijskiej współpracy odwoła się do przeszłości, ale otworzy nowe obiecujące obszary kooperacji.
Sesja poświęcona potencjałowi gospodarczych relacji Polski ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi przybliży możliwości i ambicje jednej z najdynamiczniejszych, ekspansywnych gospodarek świata i polskich firm planujących wejście na bogaty i chłonny, ale wymagający rynek ZEA. A na zakończenie dnia - rozmowy w kręgu dyplomacji gospodarczej o współpracy z najsilniejszymi gospodarkami Dalekiego Wschodu.
Wydarzenia zaprogramowane i przedstawione wyżej według klucza geograficznego doskonale uzupełnią debaty „techniczne” - pokazujące problemowo i przekrojowo: ekspansję zagraniczną w kontekście ryzyka geopolitycznego, problematykę zarządzania sporami międzynarodowymi oraz prezentujące „Globalne aspiracje i doświadczenia polskiego biznesu”.
Agenda ze szczegółami wydarzeń oraz z informacjami o prelegentach na stronie EEC.
Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Co możesz zrobić:
Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie