EEC 2020

Tematami dzisiejszego dnia na Europejskim Kongresie Gospodarczym można byłoby obdzielić kilka wartościowych i prestiżowych konferencji.

  • W Katowicach trwa - rekordowy, jeśli chodzi o skalę i prestiż -Europejski Kongres Gospodarczy (EEC). Dziś jego najbardziej pracowity dzień, wypełniony wydarzeniami od godziny 9.30 do 17.30.
  • Program dnia przewiduje 75 wydarzeń o różnorodnej tematyce - głównie dyskusji panelowych, ale także rozmów w formule EEC Talks. Całość obejmie szerokie spektrum branż, zagadnień, problemów: od służby zdrowia po przemysł kosmiczny.
  • W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach jednocześnie będzie odbywało się nawet 21 sesji. Niekiedy oznacza to konieczność trudnego wyboru. Warto pamiętać o możliwości odtworzenia zapisów wideo poszczególnych sesji - będą dostępne na stronie Kongresu po jego zakończeniu.

Drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego (8 maja 2024 r.)  - największego tego typu wydarzenia w naszej części Europy - będzie najbardziej pracowitym czasem - przede wszystkim dla przedstawicieli firm, którzy w zestawie kilkudziesięciu sesji będą musieli wybrać to, co najciekawsze z punktu widzenia ich biznesowych potrzeb i zainteresowań.

Tego szczególnego dnia równie bogato wyglądają w programie wszystkie najważniejsze nurty Kongresu: transformacja energetyczna i cyfrowa, zielona, proklimatyczna rewolucja w gospodarce, finanse, inwestycje i infrastruktura, międzynarodowa współpraca gospodarcza.

Zobacz, jak wyglądał pierwszy dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego:

Tematy związane z przemysłem i energetyką zostaną przedstawione w ich aktualnym otoczeniu

Tematy związane z tradycyjnymi sektorami gospodarki, zawsze obecne w programach EEC - nie znikają, lecz wzbogacają się o współczesne konteksty, przede wszystkim wyzwania związane z zieloną transformacją gospodarki. Tak widziana ścieżka tematyczna dzisiejszego dnia prowadzi od rynku paliw płynnych poprzez szybko zmieniające się ciepłownictwo i  budownictwo, surowce krytyczne - aż po przemysł mierzący się z wyzwaniami transformacji energetycznej.

Rząd był reprezentowany w pierwszym dniu EEC przez szerokie grono ministrów. Drugi dzień Kongresu będzie w większym stopniu należał do biznesu (fot. PTWP) Rząd był reprezentowany w pierwszym dniu EEC przez szerokie grono ministrów. Drugi dzień Kongresu będzie w większym stopniu należał do biznesu (fot. PTWP)

Nowe, ofensywne gałęzie i specjalności współczesnej gospodarki reprezentować mogą debaty poświęcone przemysłowi kosmicznemu, branży energetyki wiatrowej na morzu (offshore) oraz (temat gorący nie tylko na polskim gruncie) energetyce atomowej. 

Gospodarka czyli ludzie, a nie liczby. Społeczne tematy to szeroki nurt Kongresu 

Wyzwania rynku pracy, zmiany modeli pracy, zarządzanie różnorodnością w zespołach - dyskusje poświęcone nowym trendom w pracy tworzą na tyle spójną całość, że dla zainteresowanych mogą dziś być samodzielną „konferencją w Kongresie”. Warto jednak uzupełnić ten program o debaty poświęcone demografii, mieszkalnictwu, problemom firm rodzinnych, zdrowiu, czy jakości życia we współczesnej metropolii (sesja - „Człowiek w mieście, miasto dla człowieka”).

Kongres pozostaje wydarzeniem dla otwartych na zmiany i dialog przedsiębiorców i menedżerów

Innowatorzy, przywódcy i odpowiedzialny biznes jak co roku znajdują na Kongresie to, co najbardziej ich interesuje. Tak jest również w tym roku – szczególnie drugiego dnia EEC.

Młody biznes, ale także inwestorów zainteresują zapewne prezentacje finalistów konkursu EEC Startup Challenge oraz Metropolitalny Szczyt Innowacji. Biznes zaangażowany w zieloną transformację, śledzący najnowsze trendy w zarządzaniu, odpowiedzialnie traktujący technologie wybierze debaty o polityce ESG, greenwashingu, współczesnym przywództwie czy o wolności i odpowiedzialność w sieci

Od Czech po Brazylię. Globalny biznes coraz mocniej reprezentowany na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Internacjonalizacja EEC jest procesem nabierającym - szczególnie w ostatnich latach - coraz żywszego tempa. Forum międzynarodowej współpracy polsko-czeskiej pokaże nasze relacje z sąsiadem w aktualnym, niełatwym otoczeniu geopolitycznym.  Debata o perspektywach rozwoju polsko-brazylijskiej współpracy odwoła się do przeszłości, ale otworzy nowe obiecujące obszary kooperacji.

Sesja poświęcona potencjałowi gospodarczych relacji Polski ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi przybliży możliwości i ambicje jednej z najdynamiczniejszych, ekspansywnych  gospodarek świata i polskich firm planujących wejście na bogaty i chłonny, ale wymagający rynek ZEA. A na zakończenie dnia - rozmowy w kręgu dyplomacji gospodarczej o współpracy z najsilniejszymi gospodarkami Dalekiego Wschodu. 

Trwa Europejski Kongres Gospodarczy. Każdy z 3 dni wydarzenia ma swoją specyfikę (fot. PTWP) Trwa Europejski Kongres Gospodarczy. Każdy z 3 dni wydarzenia ma swoją specyfikę (fot. PTWP)

Wydarzenia zaprogramowane i przedstawione wyżej według klucza geograficznego doskonale uzupełnią debaty „techniczne” - pokazujące problemowo i przekrojowo: ekspansję zagraniczną w kontekście ryzyka geopolitycznego, problematykę zarządzania sporami międzynarodowymi oraz prezentujące „Globalne aspiracje i doświadczenia polskiego biznesu”.

Agenda ze szczegółami wydarzeń oraz z informacjami o prelegentach na stronie EEC.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie