EEC 2020

Wybraliśmy Warszawę na miejsce naszego flagowego projektu "Next Engineers", który ma na celu wspieranie przyszłych pokoleń inżynierów, promując różnorodność w naszej firmie - zapowiadał podczas EEC Riccardo Procacci, President&CEO Propulsion&Additive Technologies, GE Aerospace.

GE Aerospace działa na polskim rynku od 20 lat. W tej chwili firma zatrudnia ponad 2000 pracowników. W 2024 r. GE Aerospace planuje zainwestować w Polsce ok. 10 mln euro - to duża część wszystkich jej inwestycji w Europie.

- Nasze zobowiązanie wobec Polski trwa już ponad 20 lat i z każdym rokiem staje się silniejsze. Jesteśmy dumni z naszych pracowników i ich wkładu w sukces GE Aerospace – podkreślał podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Riccardo Procacci, President&CEO Propulsion&Additive Technologies, GE Aerospace.

Riccardo Procacci poinformował, że GE Aerospace uruchomiło także Fundację GE Aerospace i wybrało Warszawę jako miejsce realizacji flagowego projektu "Next Engineers". Projekt ma na celu wspieranie przyszłych pokoleń inżynierów, promując różnorodność i inkluzywność w firmie.

"Sukces GE Aerospace to dobra współpraca na wielu polach"

GE Aerospace, globalny lider w produkcji silników lotniczych, od lat stawia na bliską współpracę z kluczowymi interesariuszami. Riccardo Procacci podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach podkreślał, że firma aktywnie angażuje się w zrozumienie potrzeb i priorytetów swoich klientów, dostosowując swoje plany do ich wymagań. Jego zdaniem jest to niezbędne, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na swoje produkty oraz wyzwaniom współczesnego rynku. 

- Musimy zrozumieć potrzeby naszych klientów i dostosować się do ich priorytetów. Tylko wtedy możemy odpowiednio reagować na ich oczekiwania - mówił. Dodał, że równie istotnym interesariuszem jak sektor prywatny są dla GE Aerospace instytucje akademickie i badawcze.

Firma współpracuje z uniwersytetami oraz instytutami badawczymi, aby uzyskać wsparcie niezbędne do spełnienia wymagań klientów. Współpraca ta jest kluczowa, aby sprostać wyzwaniom technologicznym i innowacyjnym, jakie niesie ze sobą rozwój przemysłu lotniczego. - To wszystko nie byłoby jednak możliwe bez wsparcia rządowego - zaznaczył. 

- Rząd musi nadal pomagać w tworzeniu warunków umożliwiających nam sprostanie potrzebom klientów – przekonywał.

Firma podkreśla również znaczenie silnego łańcucha dostaw, który musi być tak mocny jak sama firma, aby mogła ona skutecznie realizować swoje zobowiązania wobec klientów.

Produkcja silników lotniczych w Polsce wciąż się rozwija

GE Aerospace posiada w Polsce znaczące zasoby, które obejmują m.in. tysiąc inżynierów w Warszawie, unikalne obiekty testowe w Zielonce czy zakłady produkcyjne na Śląsku. Te lokalizacje, jak podkreślał Riccardo Procacci, nie tylko obsługują polski rynek, ale także świadczą usługi na całym świecie.

- Na Śląsku produkujemy części, które następnie wysyłamy na cały świat, aby zintegrować je z naszymi silnikami. Mamy także nowoczesne centrum serwisowe, gdzie zajmujemy się konserwacją i naprawami naszych silników - wymieniał przedstawiciel GE Aerospace.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie