EEC 2020

Firmy produkujące domy modułowe zaczynają przypominać salony samochodowe, w których można wybrać i skonfigurować dom jak do tej pory samochód. - Zmiana następuje z wielu przyczyn - powiedział podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Krzysztof Stroiński z KENO Home.

- Zmiany w budownictwie postrzeganym jako tradycyjne - z użyciem murów, technologii żelbetowej - są bardzo dynamiczne. Całość branży skręca w stronę prefabrykacji, szczególnie takiej prefabrykacji, która wykorzystuje drewno jako materiał nośny – powiedział podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Krzysztof Stroiński, manager ds. rozwoju w KENO Home.

Jak tłumaczył, zmiana następuje z wielu przyczyn, jak np. mniejsza dostępność materiałów czy coraz trudniejsza sytuacja na rynku pracy.

Zobacz rozmowę z Krzysztofem Stroińskim, managerem ds. rozwoju w KENO Home:

- Dlatego branża poszukuje rozwiązań łatwiejszych, szybszych, ale również ekologicznych. Takich, które pozwalają udokumentować ślad węglowy, bo już nie tylko musimy mówić o śladzie węglowym, jaki wiąże się z budowami, które prowadzimy, ale musimy go dokumentować - dodał Krzysztof Stroiński.

Przedstawiciel KENO Home przekonywał, że branża poszukuje takich rozwiązań, które faktycznie pozwalają osiągnąć lepsze wyniki.

Spytany o zalety budownictwa modułowego, Stroiński wymienił przede wszystkim jakość, wysokie parametry, jeśli chodzi o izolacyjność akustyczną, ogniową czy termiczną, oraz krótszy proces budowy.

To też duża elastyczność pod kątem doboru wyposażenia, wykończenia takich budynków.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie