EEC 2020

Największym wyzwaniem cyfryzacji jest sztuczna inteligencja. To ona będzie determinowała rozwój społeczny i gospodarczy, więc trzeba ją odpowiednio uregulować – mówi w rozmowie z WNP.PL Magdalena Chudzikiewicz, członkini zarządu i Chief Commercial Officer w home.pl.

  • - Nie można przy jednym stole sadzać przeciętnego polskiego przedsiębiorcy reprezentującego mały i średni biznes z dużymi graczami rynkowymi, ponieważ ich wyzwania są całkiem inne - mówi w rozmowie z WNP.PL Magdalena Chudzikiewicz, członkini zarządu i Chief Commercial Officer w home.pl.
  • Jak podkreśla rozmówczyni WNP.PL, wśród wielu unijnych regulacji najważniejsza wydaje się dziś tzw. konstytucja internetu wprowadzająca regulacje, które definiują pewne nieokreślone dotąd trendy i obszary zagrożeń.
  • Magdalena Chudzikiewicz jest członkinią EEC Members. To nowy projekt ukierunkowany na całoroczny networking w elitarnym gronie uczestników i partnerów Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC), który już 7-9 maja odbędzie się w Katowicach.

- Unia Europejska wprowadziła wiele regulacji, które często są zmorą polskich przedsiębiorców.  Wszyscy narzekają, że muszą się do ich dostosowywać, ale przedsiębiorcy zapominają o tym, że powstają zarówno dla ich dobra, jak i dla dobra konsumentów -  mówi Magdalena Chudzikiewicz, członkini zarządu i Chief Commercial Officer w home.pl.

Zobacz całą rozmowę z Magdaleną Chudzikiewicz z home.pl: 

 

Jak podkreśla rozmówczyni WNP.PL, wśród wielu unijnych regulacji najważniejsza wydaje się dziś tzw. konstytucja internetu, czyli jednolity akt cyfrowy.  

- Będzie pokazywał, jakie są zasady funkcjonowania konsumentów i graczy cyfrowych, wprowadza regulacje, które definiują pewne niezdefiniowane dotąd trendy i obszary zagrożeń – mówi.

Ale – jak wyjaśnia – bardzo ważne jest też uregulowanie kwestii sztucznej inteligencji, co zamierzają zrobić unijne instytucje.

- W  tej chwili rozwój sztucznej inteligencji nie jest niczym ograniczony, a to trend i największe wyzwanie w cyfryzacji. Będzie determinowało rozwój społeczny i gospodarczy – mówi Chudzikiewicz.

Cyfryzacja po polsku. Przed mniejszymi firmami dużo pracy

Jak zwraca uwagę, cyfryzacja to duże wyzwanie zwłaszcza dla mniejszych firm.

- Nie można przy jednym stole sadzać przeciętnego polskiego przedsiębiorcy reprezentującego mały i średni biznes z dużymi graczami rynkowymi, ponieważ wyzwania są całkiem inne. Mały i średni polski przedsiębiorca ma ciągle bardzo niewielką wiedzę nie tylko na temat cyfryzacji, ale też na temat swoich potrzeb dotyczących cyfryzacji oraz tego, gdzie jest i z jakich korzysta rozwiązań. Trendy, takie jak sztuczna inteligencja, są dla małego biznesu bardzo odległe – zaznacza rozmówczyni WNP.PL.

To była długa droga do sukcesu w świecie technologii

Home.pl to przedsiębiorstwo, które powstało w 1997 r. i przeszło podobną drogę do wielu amerykańskich Big Techów. Nazywane kiedyś firmą garażową, dziś jest jednym z największych dostawców usług internetowych w tej części Europy. Zajmuje się rejestracją domen internetowych, udostępnianiem hostingu dla serwisów www, utrzymywaniem kont poczty elektronicznej i  współtworzeniem sklepów on-line oraz dostarczaniem aplikacji.

Rozmowa z Magdaleną Chudzikiewicz z home.pl została zarejestrowana podczas spotkania społeczności EEC Members, do której zostali zaproszeni liderzy polskiego biznesu zaangażowani we współtworzenie największego wydarzenia gospodarczego w Europie Centralnej, czyli Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC). Kolejna edycja EEC odbędzie się w Katowicach w dniach od 7 do 9 maja 2024 roku.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie