EEC 2020

- Parlament Europejski i Komisja Europejska w nowej kadencji zajmą się wprowadzeniem zasad jednolitego wspólnego rynku w usługach finansowych, cyfrowych i technologicznych - mówi WNP.PL dyrektor Przedstawicielstwa ZBP w Brukseli Piotr Gałązka.

Ten rok jest bardzo ważny dla całej Unii Europejskiej, już 9 czerwca w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, a to oznacza, że rozpocznie się nowa kadencja dla Parlamentu i Komisji Europejskiej. 

- W tej rozpoczynającej się kadencji możemy się spodziewać przede wszystkim dużej koncentracji działań na wspólnym rynku. Mamy trudną sytuację międzynarodową, geopolityczną i w związku z tym UE musi się bardziej skupić na realizacji swoich celów - mówi dyrektor Przedstawicielstwa ZBP w Brukseli dr Piotr Gałązka.

Zobacz całą rozmowę z drem Piotrem Gałązką:

W zeszłym roku obchodziliśmy trzydziestolecie wspólnego rynku, natomiast widać wyraźnie, że wspólny rynek towarów jest urzeczywistniony, natomiast wspólny rynek usług już nie tak bardzo.

Jednolity rynek europejski ustanowiono 1 stycznia 1993 r. Gwarantuje on swobodny przepływ towarów, usług i kapitału w ramach Unii Europejskiej.

W ocenie Piotra Gałązki "obecnie problem dotyczy to przede wszystkim braku faktycznego wspólnego rynku, jeśli chodzi o usługi finansowe, cyfrowe czy technologiczne". - W związku z tym, spodziewam się, że Komisja Europejska będzie kładła przede wszystkim na to nacisk - ocenia w rozmowie z WNP.PL.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie