EEC 2020

Ekoenergetyka-Polska, Corab, Atende, Apator, Allegro, Polski Fundusz Rozwoju, InPost, ICEYE, Ferro oraz Pekabex zostali laureatami wyróżnień gospodarczych #WNPAwards. Uroczystą galę wręczenia nagród w wyjątkowej formule zorganizowano w ramach konferencji EEC Trends.

  • WNP Awards to nagrody przyznawane przez redakcje portalu WNP.PL oraz Magazynu Gospodarczego "Nowy Przemysł".
  • Są kontynuacją ponaddwudziestoletniej tradycji wyróżniania przez nas tych, którzy swą aktywnością, pasją i pomysłami wytyczają ścieżki rozwoju polskiej gospodarki.
  • EEC Trends jest wydarzeniem poprzedzającym Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach (EEC).
WNP Awards kontynuują dwudziestoletnią tradycję prestiżowych wyróżnień "Tego, który zmienia polski przemysł". Nagrody przyznane przez redakcję portalu gospodarczego WNP.PL oraz Magazynu Gospodarczego "Nowy Przemysł" - w nowej formule i pod nową nazwą - dedykowane są tym, którzy poprzez swoje działania zmieniają na lepsze całą polską gospodarkę.

Laureatami wyróżnień zostały w tym roku osoby, instytucje i przedsiębiorstwa, które świetnie poradziły sobie w pandemicznej rzeczywistości. a do tego często wywarły znaczący, przełomowy wpływ na pozytywne przeobrażenia gospodarcze, wskazując innym kierunki rozwoju, swoją aktywnością ilustrując ważne trendy w gospodarce.

Padnemia koronawirusa wymusiła zmiany w formule gali, która w tym roku odbyła się online. W trakcie tej niezwykłej uroczystości WNP Awards powędrowały do: Ekoenergetyka-Polska, Corab, Atende, Apator, Allegro, Polski Fundusz Rozwoju, InPost, ICEYE, Ferro oraz Pekabex.

- Ponad dwie dekady temu po raz pierwszy wręczyliśmy nagrody tym, którzy naszym zdaniem - w najlepszym tego słowa znaczeniu – zmieniają polski przemysł, polską gospodarkę. Przyznając wyróżnienia oceniamy dokonania, ale patrzymy w przyszłość. Próbujemy przewidywać rozwój trendów, które jutro i pojutrze będą kształtowały obraz naszej gospodarczej rzeczywistości  - wspominał podczas gali Wojciech Kuśpik, inicjator EEC Trends, założyciel i wydawca „Nowego Przemysłu” i portalu WNP.PL, prezes zarządu Grupy PTWP.

- Do honorowej loży laureatów trafiły już dziesiątki ludzi i firm. Wśród nich są potentaci swoich branż, pionierzy nowych idei, autorzy przełomowych koncepcji. Także politycy i przedstawiciele administracji, którzy dbali o rozwój gospodarki. Dziś do tego grona dołączają kolejni zdobywców WNP Awards. To spółki i instytucje, które sprawdziły się w nowej trudnej, pandemicznej rzeczywistości - dodał Wojciech Kuśpik.

Ekoenergetyka-Polska

To wyróżnienie za spektakularny szybki rozwój w perspektywicznym sektorze elektromobilności, opartym na zaawansowanych technologiach oraz za zbudowanie mocnej pozycji na rynku.
Nagrodę WNP Awards odebrałi: wiceprezes spółki Ekoenergetyka-Polska Maciej Wojeński oraz prezes firmy Dagmara Duda.
Powstała w 2009 roku w Zielonej Górze firma od początku postawiła sobie za cel tworzenie nowoczesnej infrastruktury ładowania dla pojazdów elektrycznych. W ciągu dekady Ekoenergetyka zdobyła klientów w całej Europie, stając się jednym z pionierów elektromobilności oraz jednym z liderów w europejskiej stawce producentów infrastruktury ładowania wysokiej mocy.

Nagrodę na ręce Dagmary Dudy, prezes zarządu spółki Ekoenergetyka-Polska oraz wiceprezesa firmy Macieja Wojeńskiego przekazał redaktor naczelny portalu gospodarczego WNP.PL Rafał Kerger.

- Dziękujemy za to wyróżnienie. To konsekwentnie realizowana wizja założycieli firmy Bartosza Kubika oraz Macieja Wojeńskiego, a także  nieoceniona współpraca z pracownikami Ekoenergetyka Polska - powiedziała prezes firmy Dagmara Duda.

- Jest to wyróżnienie dla naszej ciężkiej pracy, jaką wkładamy w rozwój elektromobilności na rynku. Myślę, że warty podkreślenia jest fakt, że jako firma z całkowicie polskim kapitałem i polską technologią, która jest tworzona tutaj w murach naszego Centrum Badawczo-Rozwojowego pozycjonujemy się jako lider na rynku infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych w Europie. Takie wyróżnienie dodaje nam energii, mamy chęć na więcej, dlatego będziemy rozwijać się na nowych rynkach poza Europą, razem z nowymi produktami, które niebawem ogłosimy na rynku - dodał Maciej Wojeński, wiceprezes firmy Ekoenergetyka Polska.

Corab

To wyróżnienie za skuteczne wpisanie się w jeden z najmocniejszych trendów w polskiej energetyce i wsparcie rozwoju fotowoltaiki.
Wyróżnienie WNP Awards powędrowało na ręce prezesa spółki Corab Henryka Białego.
Istniejąca na polskim rynku od 30 lat firma stała się liderem rozwiązań satelitarnych na świecie oraz największym w kraju producentem systemów mocowań paneli fotowoltaicznych i dystrybutorem sprzętu dla fotowoltaiki.

Corab jest partnerem technologicznym firm inwestujących w fotowoltaikę w ramach kompleksowo skonstruowanej usługi obejmującej dostawę elementów i montaż. Spółka ma się stać inwestorem i deweloperem farm fotowoltaicznych.

Wyróżnienie WNP Awards powędrowało na ręce prezesa spółki Corab Henryka Białego.

- Bardzo dziękuję za uznanie. Myślę, że przez następne wiele lat Corab będzie widoczny na polskim rynku, jak i na europejskim. Mamy bardzo ambitne plany. Wiemy, że energia odnawialna stanie się przyszłością energetyki na świecie. Jest to dla nas dodatkowy bodziec. Ochrona środowiska, zielona energia, są to nowe, fantastyczne rozwiązania i dla ochrony planety, i dla dalszego rozwoju naszej firmy - mówił Henryk Biały.

Atende

To wyróżnienie dla jednego z liderów polskiej branży IT angażującego się od lat w złożone procesy o kluczowym znaczeniu dla transformacji cyfrowej polskiej gospodarki.
Założycielowi Grupy i prezesowi jej zarządu Romanowi Szwedowi, nagrodę wręczył redaktor naczelny Nowego Przemysłu Jacek Ziarno.
Atende to jedna z czołowych grup kapitałowych w branży IT w Polsce aktywna na rynku od trzech dekad. U zarania swojej działalności Atende podłączało pierwsze polskie firmy do Internetu; firma odegrała kluczową rolę w transformacji telekomunikacyjnej, w rozwoju sieci 3G i 4G.

Dziś Grupa Kapitałowa Atende to 8 spółek dostarczających najnowsze i zaawansowane rozwiązania informatyczne z zakresu infrastruktury IT oraz innowacyjnego oprogramowania dla najważniejszych segmentów rynku: operatorów telekomunikacyjnych, administracji publicznej, mediów, sektora finansowego i służby zdrowia.

Założycielowi Grupy i prezesowi jej zarządu Romanowi Szwedowi, nagrodę wręczył redaktor naczelny Nowego Przemysłu Jacek Ziarno.

- Dziękuję bardzo za to, że kapituła konkursu tak doskonale zauważyła, czym się zajmujemy - podsumował Roman Szwed.

Apator

To wyróżnienie dla firmy konsekwentnie budującej swoją rynkową pozycję w regionie i markę lidera nowoczesnych rozwiązań dla sektora utilities.
Mirosław Klepacki, prezes i dyrektor generalny spółki Apator.
Grupa Apator, skupiająca kilkanaście spółek krajowych i zagranicznych, jest pionierem we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych dla firm zarządzających wszystkimi rodzajami mediów energetycznych. Grupa przoduje w Europie Środkowo-Wschodniej w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT dla firm sektora energii i mediów.

- Dziękuję bardzo za nagrodę, daje nam ona motywację na przyszłe lata. Fajnie, że nasza praca jest zauważana. Jesteśmy pasjonatami i takich ludzi wokół siebie mamy. To nie tylko moja praca, ale przede wszystkim praca zespołu - mówił Mirosław Klepacki, prezes i dyrektor generalny spółki Apator.

Allegro

To wyróżnienie za rekordowy debiut giełdowy będący efektem długofalowej strategii realizowanej konsekwentnie na dynamicznie rozwijającym się rynku e-commerce w konkurencji z globalnymi potentatami.
Damian Zapłata, członek zarządu, dyrektor handlowy Allegro.
Allegro to najpopularniejszy serwis e-commerce w Polsce – o stabilnej, budowanej przez lata pozycji rynkowej, trwale osadzony w krajobrazie polskiej gospodarki, popularny i użyteczny, stale obecny w wielu polskich domach.

Sukces Allegro zbudowano na trafnych i szybkich reakcjach na zmieniające się potrzeby rynku, na umiejętnym wypełnianiu luk w systemie handlu i dystrybucji dóbr oraz budowaniu oferty dla zróżnicowanych grup odbiorców, a także dla mikrobiznesu niedysponującego własną logistyką.

- Cieszę się, że nasze wysiłki i nasza praca zostały docenione. Myślę, że to nagroda i podziękowania przede wszystkim dla naszego zespołu. To też nagroda dla naszych klientów i partnerów biznesowych - mówił podczas rozmowy z Adrianem Ołdakiem, zastępcą redaktora naczelnego portalu WNP.PL Damian Zapłata, członek zarządu, dyrektor handlowy Allegro.

Jak podkreślał, już 128 tysięcy polskich firm handluje na Allegro, a 18 milionów Polaków kupuje na tek platformie.

- Dziękujemy im za zaufanie i za to, że wierzą w nas. Nasza firma jest ewenementem na skalę europejską. Udało nam się stworzyć bardzo dynamiczną platformę w Polsce i mam nadzieję, że będzie się ona nadal tu rozwijać. Nasze serce bije w Polsce, to jest to miejsce, gdzie chcemy inwestować, gdzie chcemy wspierać lokalnych przedsiębiorców i kupujących - mówił Damian Zapłata.

Polski Fundusz Rozwoju

To wyróżnienie za sprawne zaplanowanie i realizację we współpracy z bankami Tarczy Finansowej – skutecznie chroniącej firmy przed skutkami lockdownu.
Prezesowi Polskiego Funduszu Rozwoju Pawłowi Borysowi nagrodę wręczył redaktor naczelny Nowego Przemysłu Jacek Ziarno.
PFR udowodnił, że instytucja państwa, działając w porozumieniu z rynkiem i biznesem, starając się wsłuchać w jego potrzeby, może działać szybko i sprawnie, wypełniając swoją rolę bez formalizmu i biurokracji, szczególnie uciążliwych w tak trudnym dla gospodarki okresie.

Prezesowi Polskiego Funduszu Rozwoju Pawłowi Borysowi nagrodę wręczył redaktor naczelny Nowego Przemysłu Jacek Ziarno.

- Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. Rzeczywiście przed rokiem pandemia była dla nas wszystkich dużym zaskoczeniem. Jako Polski Fundusz Rozwoju dostaliśmy ważne zadanie od rządu przygotowania tarczy, która miała w tym momencie wesprzeć tysiące firm i ochronić miejsca pracy. Cieszę się, że wysiłki całego zespołu Polskiego Funduszu Rozwoju zostały docenione. Naprawdę było to sporo pracy, też stresu w ostatnich kilkunastu miesiącach. Pandemia niestety jeszcze się nie skończyła, więc pracujemy dalej - mówił odbierając wyróżnienie Paweł Borys.

InPost

To wyróżnienie dla prywatnego operatora logistycznego, który zmienia rynek przesyłek kurierskich, wpływa na rozwój sektora e-commerce i ze spektakularnym sukcesem zadebiutował na jednym z najciekawszych europejskich parkietów - Euronext w Amsterdamie.
Wojciech Kądziołka, reprezentujący InPost.
InPost z powodzeniem konkuruje z globalnymi potentatami rynku przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych (KEP) wykorzystując dla umocnienia swojej pozycji korzystny dla sektora, ale niełatwy czas pandemii, w którym nastąpił gwałtowny rozwój rynku e-commerce. Polski niezależny operator, firma z doświadczeniem giełdowym w kraju i niełatwej restrukturyzacji wciąż zaskakuje rynek, aktywnie poszukując nowych szans i możliwości.

- Dziękujemy za to wyróżnienie. Przede wszystkim jest to wyróżnienie dla całego zespołu InPost, który codziennie udowadnia, że może robić rzeczy, które innym wydają się niemożliwe - mówił Wojciech Kądziołka, reprezentujący InPost.

ICEYE

To wyróżnienie dla zweryfikowanego przez rynek start-upu stworzonego na bazie nauki i międzynarodowej współpracy, działającego w obiecującej, nasyconej technologiami branży kosmicznej.
Rafał Modrzewski, współzałożyciel i prezes zarządu ICEYE Polska
Działająca w Polsce od jesieni 2017 roku ICEYE to firma o międzynarodowym rodowodzie, stworzona od podstaw przez młodych ludzi, która jest obecnie światowym liderem w zakresie wykorzystania technologii radarowej SAR (radar z syntetyczną aperturą) dla mikrosatelitów, zapewniającej szybki dostęp do niezawodnych danych z obserwacji Ziemi.

Rafał Modrzewski, współzałożyciel i prezes zarządu ICEYE Polska docenił fakt, że WNP Awards trafiło właśnie do jego spółki.

- Gdy otrzymujemy taką nagrodę, cała nasza drużyna naprawdę czuje się wyróżniona za wszystkie te dni ciężkiej pracy. Pozostaje poczucie dumy i chęci przekraczania kolejnych barier - mówił Rafał Modrzewski.

Ferro

To wyróżnienie dla rozwijającego się dynamicznie i stabilnie producenta – silnego na rynku krajowym i konsekwentnie budującego swoją pozycję w Europie Centralnej.
Wojciech Gątkiewicz, prezes spółki Ferro.
Grupa Ferro to jeden z największych producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej w Europie Środkowej i Wschodniej z blisko 30-letnim doświadczeniem w branżach: armatury sanitarnej, instalacyjnej i techniki grzewczej. 

- Przede wszystkim chciałbym podziękować za nagrodę i dostrzeżenie efektów pracy. Byłoby to niemożliwe, gdyby nie zderzały się różnego rodzaju myśli innowacyjne, rozwojowe, z pewną ostrożnością i spoglądaniem na dotychczasowe doświadczenia firmy. Efekt wziął się przede wszystkim ze wspólnego myślenia i chęci wspólnego działania. Chcielibyśmy, żeby Ferro w ten sposób dalej harmonijnie się rozwijała - mówił Wojciech Gątkiewicz, prezes spółki Ferro.

Pekabex

To wyróżnienie dla wiodącego producenta betonowych prefabrykatów w Polsce, wykonawcy i dewelopera aktywnego w wielu segmentach rynku budowlanego.
Przemysław Borek, wiceprezes spółki Pekabex i prezes zarządu spółki Pekabex BET.
Grupa Pekabex jest liderem nowoczesnego budownictwa systemowego w Polsce. Dostarcza rozwiązania w zakresie projektowania, produkcji i montażu konstrukcji obiektów w oparciu o technologię prefabrykacji elementów żelbetowych, jak również kompleksową budowę „pod klucz” obiektów wielkokubaturowych (hale produkcyjne, magazyny, biura, obiekty handlowe, dworce, parkingi), inżynieryjnych (np. mosty, tunele), a także projektów nietypowych.

Grupa działa od 49 lat, tworząc miejsca pracy dla ponad 2000 osób, zatrudniając wysoko wyspecjalizowaną kadrę inżynierską.

- Dziękuję bardzo za wyróżnienie. Nagroda WNP Awards jest niewątpliwie cenną pozycją w naszej gablocie z wyróżnieniami - mówił Przemysław Borek, wiceprezes spółki Pekabex i prezes zarządu spółki Pekabex BET.

Droga do EEC

Wyróżnienia WNP Awards zostały przyznane w ramach EEC Trends, wydarzenia, które zastąpiło cykl Zmieniamy Polski Przemysł, animowany od 20 lat przez Grupę PTWP, wydawcę m.in. portalu WNP.PL i magazynu "Nowy Przemysł".

WNP Awards kontynuują dwudziestoletnią tradycję prestiżowych wyróżnień „Tego, który zmienia polski przemysł”.

EEC Trends jest wydarzeniem bezpośrednio powiązanym z Europejskim Kongresem Gospodarczym (EEC). To właśnie na EEC Trends agenda Europejskiego Kongresu Gospodarczego przybiera ostateczny kształt, tworząc się w toku interakcji i konsultacji. Wspólnie - przedsiębiorcy, eksperci, decydenci - wskazują istotne idee, tendencje, modele działań i technologie.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie