EEC 2020

A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
 Wojciech Kostrzewa

Wojciech Kostrzewa

Firma: Polska Rada Biznesu

Stanowisko: prezes zarządu

Od 2019 roku Wojciech Kostrzewa jest prezesem i współwłaścicielem Billon Group, polsko-brytyjskiej firmy działającej w branży fintech, która oferuje platformę łączącą płatności walutami narodowymi, zapisywanie dokumentów on-chain i zarządzanie cyfrową tożsamością, opartą na własnej wersji technologii rozproszonego rejestru (DLT).

Od 2012 roku zasiada w radzie dyrektorów Stadler Rail, szwajcarskiego producenta pojazdów szynowych; jest wiceprzewodniczącym rady nadzorczej ERGO Hestia, właścicielem i przewodniczącym rady nadzorczej Wydawnictwa Pascal oraz współzałożycielem i przewodniczącym rady dyrektorów Quedex Bitcoin Derivatives Exchange.

W latach 2005–2018 Wojciech Kostrzewa był prezesem Grupy ITI i wieloletnim przewodniczącym rady nadzorczej nadawcy telewizyjnego TVN. W okresie 2004–2007 był prezesem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

W latach 1990–2004 kierował kolejno Polskim Bankiem Rozwoju i BRE Bankiem (obecnie mBank) oraz pełnił funkcję szefa operacji Commerzbanku w Europie Środkowej i Wschodniej.

W 2015 odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Obecnie jest prezesem Polskiej Rady Biznesu.

Absolwent Wydziału Ekonomii Uniwersytetu w Kilonii (Niemcy), studiował również Prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Urodzony w Warszawie w 1960 roku.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie