EEC 2020

Obecna sytuacja geopolityczna i wynikające z niej spowolnienie gospodarcze tworzą pewne nisze, luki, które przedsiębiorcy powinni eksplorować. Marek Gabryś, prezes firmy AIUT uważa, że o tych szansach trzeba rozmawiać także podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

W branży automatyki i robotyki systemów przemysłowych największym ryzykiem w najbliższym czasie wydaje się być sytuacja geopolityczna i wynikające z niej spowolnienie gospodarcze.

- Działamy globalnie. Widzimy objawy tego spowolnienia w Europie, ale w Stanach Zjednoczonych sytuacja rozwija się bardzo dobrze. Widzimy ryzyko konieczności przeniesienia działalności z jednych obszarów w inne lub przynajmniej wygenerowania przychodów kompensujących spadek przychodów w jednym z obszarów - mówi Marek Gabryś, prezes firmy AIUT.

 

Według Marka Gabrysia obecnie rząd powinien skupić się przede wszystkim na upraszczaniu systemu podatkowego.

- Jesteśmy firmą polską – nawet nasze zagraniczne spółki mają większość kapitału polskiego, więc jesteśmy uzależnioną od jurysdyksji polskiej. Nie oczekujemy bezpośredniej pomocy. Jesteśmy zwolennikami ulg podatkowych, a nie dofinansowań. Z drugiej strony upraszczanie podatków i tworzenie skutecznego systemu prawnego to konieczność, byśmy byli skuteczni w budowaniu polskiego kapitału - twierdzi Marek Gabryś.

Uważa przy tym, że podczas tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC) powinno się mniej mówić o niedociągnięciach i problemach, a skupić się bardziej na szansach i okazjach biznesowych.

- Obecna sytuacja tworzy pewne nisze, luki, które my, przedsiębiorcy powinniśmy eksplorować - ocenia prezes firmy AIUT.

- Chciałbym, żeby ważnymi tematami EEC stały się kwestie ekspansji i kooperacji polskich przedsiębiorstw oraz wykorzystania coraz większych możliwości, jakie daje technologia w prowadzeniu biznesu - podsumował Marek Gabryś.

Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w tym roku w dniach 7-9 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie