A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Adam Manikowski

Adam Manikowski

Firma: Żabka Polska/EVP

Stanowisko: wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający

Od stycznia 2021 roku pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Zarządzającego Spółki Żabka Polska (EVP, Managing Director of Żabka Polska) i zarządza obszarem handlu, w ramach którego funkcjonuje sieć sklepów i zespoły za nią odpowiedzialne. Obok zespołu operacyjnego są to wszystkie zespoły związane z działaniem sieci Żabka: od ekspansji przez adaptację, łańcuch dostaw aż po asortyment i komunikację. Poprzednio jako Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych kierował zespołami: sprzedaży, logistyki, ekspansji oraz technicznym.

Wcześniej pełnił funkcję Executive Vice President Marketing w kanadyjskich strukturach największego globalnego detalisty – firmy Walmart. Związany był także z firmą Tesco, gdzie najpierw jako Chief Operations Officer wspierał rozwój sieci w Chinach, a następnie objął stanowisko Prezesa i Dyrektora Zarządzającego Tesco Polska. Początek kariery to praca w strukturach operacyjnych sieci Biedronka, gdzie finalnie zajmował stanowisko Chief Marketing Officer.

W 2017 roku uzyskał tytuł Doctor Of Business Administration w Cranfield School Of Management w Wielkiej Brytanii. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz SGH w Warszawie. Ukończył także studia MBA w ramach programu University Of Illinois.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie