A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Adam Niewiński

Adam Niewiński

Co-founder, General Partner, OTB Ventures

Jest Współzałożycielem i Partnerem Generalnym OTB Fund Advisers Sp. z o.o.

Ukończył Szkołę Główną Handlową i uzyskał tytuł magistra Wydziału Zarządzania i Marketingu, a także jest absolwentem Uniwersytetu Stanforda, gdzie skończył Graduate School of Business. Przed założeniem OTB, Adam był założycielem i Presesem Expander oraz współzałożycielem i członkiem rady Platinum Bank (Ukraina).

Adam rozpoczął karierę zawodową w 1997 roku w The Boston Consulting Group. Od 2000 roku zbudował zespół i pozyskał finansowanie, aby założyć Expander, który stał się prawdopodobnie pierwszym polskim FinTechem. W latach 2002-2017 Adam związany był z Grupą UniCredit, gdzie prowadził bankowość inwestycyjną i zarządzanie majątkiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Następnie został Prezesem Zarządu Xelion Dom Inwestycyjny, który stał się wiodącą platformą dla osobistych doradców finansowych. W 2015 roku został Wiceprezesem Banku PEKAO SA odpowiedzialnym za Pion Bankowości Prywatnej oraz Akwizycję i Finansowanie Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Był również Przewodniczącym Rady Nadzorczej Xelion DI, Przewodniczącym Rady Nadzorczej Private Equity Managers, Wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Centralnego Domu Maklerskiego Banku Pekao SA oraz Członkiem Rady Nadzorczej Pekao Investment Banking .

Obecnie jest Członkiem Rady Nadzorczej Desa S.A., a także Członkiem Zarządu Cosmose AI, ICEYE, FintechOS, Silent Eight, Ondato oraz Hydrosat

 

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie