A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Bartłomiej Harkot

Bartłomiej Harkot

Firma: Ministerstwo Obrony Narodowej, Polska

Stanowisko: pilot, inżynier, przedstawiciel krajowy do ESA i EDA, Departament Innowacji

Podpułkownik pilot Bartłomiej HARKOT urodził się 19 sierpnia 1982 roku w Szczebrzeszynie na Roztoczu. Zainteresowanie lotnictwem zaowocowało podjęciem nauki w Ogólnokształcącym Liceum Lotniczym w Dęblinie, a następnie w  Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych (promocja na pierwszy stopień oficerski w roku 2005). W 2006 roku ukończył studia drugiego stopnia o specjalności lotnictwo i kosmonautyka na wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. W 2009 roku został skierowany na prestiżowy Aviation Captains Career Course w U.S Army Aviation Center of Excellence w stanie Alabama (USA). Jest również absolwentem studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy (2014). 

Zawodową służbę wojskową rozpoczął w 56. Pułku Śmigłowców Bojowych, który w 2012 roku został przekształcony w 56. Bazę Lotniczą w Inowrocławiu. Jako pilot śmigłowca Mi-24 wykonywał min. zadania w ramach X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

Od 2017 roku zaangażowany w realizację zadań związanych z domeną kosmiczną na stanowiskach służbowych: specjalisty Wydziału Technologii Kosmicznych Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych oraz starszego specjalisty Departamentu Innowacji Ministerstwa Obrony Narodowej. 

W latach 2017-2019 ppłk Bartłomiej HARKOT pełnił również funkcje: przedstawiciela krajowego - eksperta w ramach prac Rad Programowych PB-LAU, PB-NAV oraz PB-HME Europejskiej Agencji Kosmicznej w Paryżu, narodowego koordynatora w ramach Grupy Zdolności Technologicznych ds. technologii sensorów optoelektronicznych Electro-Optical Sensors Technologies CapTech Europejskiej Agencji Obrony w Brukseli oraz delegata krajowego w Komitecie ram wsparcia obserwacji i śledzenia obiektów w przestrzeni kosmicznej Komisji Europejskiej w Brukseli EU SST Committee. 

W trakcie zawodowej służby wojskowej podnosił swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach przewidzianych dla pilotów wojskowych. Aktualnie wykonuje loty na cywilnych statkach powietrznych ubiegając się o licencję pilota samolotowego zawodowego CPL(A) - Commercial Pilot Licence. W przestrzeni powietrznej spędził dotychczas ponad 1000 godzin.

Prywatnie tata Maurycego. Interesuje się sportem, muzyką, geopolityką oraz nowoczesnymi technologiami.

 

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie