A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Dorota Zawadzka-Stępniak

Dorota Zawadzka-Stępniak

dyrektor, Departament Energii i Zmian Klimatu, Konfederacja Lewiatan

Dorota Zawadzka-Stępniak jest dyrektorką Departamentu Energii i Zmian Klimatu w Konfederacji Lewiatan od stycznia 2020r. Jest członkinią grup roboczych ds. energii i klimatu w BusinessEurope oraz Zespołu ds. polityki gospodarczej i rynku pracy Rady Dialogu Społecznego. Obecnie wspiera przedsiębiorców prywatnych w realizacji wyzwań strategicznych i regulacyjnych wynikających z Europejskiego Zielonego Ładu.

Dorota ma bardzo bogate doświadczenie w zakresie ochrony środowiska, zmian klimatu oraz szeroko pojętej energetyki. W Ministerstwie Środowiska była odpowiedzialna m.in. za kreowanie polityki klimatycznej. W Fundacji WWF Polska odpowiadała za działania lobbingowe i komunikacyjne w zakresie polityki środowiskowej. Jako Zastępczyni Prezesa Zarządu w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zarządzała programami wsparcia finansowego projektów m.in. z obszaru efektywności energetycznej, OZE i ochrony powietrza. Piastując stanowisko dyrektorki w PwC Advisory zajmowała się doradztwem biznesowym w zakresie pozyskiwania funduszy z międzynarodowych instytucji finansowych.

Dorota jest stypendystką polsko-niemieckiego programu dla najlepszych absolwentów w dziedzinie ochrony środowiska oraz absolwentką 29 Szkoły Liderów Politycznych.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie