A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Jarosław Wieczorek

Jarosław Wieczorek

poseł na Sejm RP, wojewoda śląski w latach 2015-2023

Urodził się w 1981 roku, pochodzi z Gliwic. Ukończył politologię na Uniwersytecie Śląskim. Przed objęciem urzędu wojewody śląskiego był przedsiębiorcą, współwłaścicielem i prezesem spółki kapitałowej. Był także aktywnym działaczem samorządowym, będąc wieloletnim gliwickim radnym oraz członkiem zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, jak również wiceprzewodniczącym Rady Instytutu Gospodarki Rynkowej. Po objęciu funkcji wojewody śląskiego uczestniczył w pracach nad tworzeniem Ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, a następnie nad powołaniem Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii – pierwszej metropolii w Polsce. 

Współautor i przewodniczący Komitetu Sterującego Program dla Śląska - pierwszego programu w polityce regionalnej Rządu, który stanowi jednocześnie narzędzie koordynujące krajowe i europejskie źródła finansowania rozproszone w wielu programach i instytucjach, pochodzące m.in. z krajowych programów operacyjnych i środków budżetu państwa. 

Od 2001 r. jest związany z partią Prawo i Sprawiedliwość, a obecnie sprawuje też funkcję szefa gliwickich struktur tej partii.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie