A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Małgorzata Mańka-Szulik

Małgorzata Mańka-Szulik

Stanowisko: prezydent Zabrza

prezydent Zabrza od 2006 roku.

Bezpartyjna, wybrana Prezydentem Miasta na cztery kolejne kadencje z listy obywatelskiego komitetu „Skuteczni dla Zabrza”. W 2015 roku została wybrana na stanowisko przewodniczącego Zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Przyczyniła się do utworzenia pierwszego w kraju związku metropolitalnego „Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia”.

Z wyksztalcenia matematyk. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na Politechnice Śląskiej ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania oraz informatyki. Stopień doktora politologii uzyskała na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Decyzją Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego w 2013 roku została członkiem Konwentu UE w Katowicach.

Dzięki skutecznemu zarządzaniu Zabrze jest obecnie miastem rozwijającym się w zrównoważony sposób. Stawiane jest jako przykład wykorzystywania obiektów poprzemysłowych i rewitalizacji przestrzeni miejskiej. Obok medycyny i efektywnego pozyskiwania inwestycji Zabrze znane także dzięki wydarzeniom kulturalnym i edukacyjnym, działalności akademickiej, a także aktywności sportowej z legendarnym klubem piłkarskim „Górnik Zabrze” na czele. Wcześniej m.in. zainicjowała utworzenie pierwszej w Polsce samorządowej szkoły artystycznej - Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu.

Autorka prac z zakresu: zarządzania komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną jednostki samorządu terytorialnego oraz zastosowania rozwiązań informatycznych w procesie komunikacji społecznej jednostki samorządu terytorialnego.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie