A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Marcin Smolarek

Marcin Smolarek

partner kierującymi praktykami bankowości i finansów oraz ESG, WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr

Doradza w zakresie finansowania i refinansowania projektów (project finance), umów kredytowych (lending), restrukturyzacji zadłużenia (restructuring and distressed) oraz sporów z udziałem instytucji finansowych (financial litigation).

Od wielu lat jest ekspertem w zakresie sekurytyzacji i obrotu wierzytelnościami (secondary market, NPL). Zajmuje się kwestiami prawnymi związanymi z finansowaniem inwestycji i LBO, a także z finansowaniem nabywania nieruchomości (REF) lub inwestycji budowlanych. Ma praktyczne doświadczenie prawne w zakresie restrukturyzacji zadłużenia zdobyte przy dużych projektach restrukturyzacji obligacji polskich emitentów oraz kredytów nieruchomościowych.

Aktywnie współpracuje z praktyką postępowań upadłościowych i restrukturyzacji kancelarii zajmując się doradztwem przedsądowym dla instytucji finansowych, dotyczącym zwłaszcza restrukturyzacji zadłużenia kredytobiorców zagrożonych niewypłacalności i egzekucją. Prowadzi szkolenia dla banków w zakresie projektowania i egzekwowania zabezpieczeń do umów kredytowych.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie