A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Michał Popiołek

Michał Popiołek

Firma: mBank

Stanowisko: dyrektor zarządzający ds. bankowości globalnej i inwestycyjnej

Dyrektor Zarządzający ds. Bankowości Globalnej i Inwestycyjnej w mBanku SA (dawniej BRE Banku SA), Commerzbank Group.

Od 24 lat pracuje w sektorze bankowości inwestycyjnej, z czego 20 lat w mBanku. Początkowo był odpowiedzialny za inwestycje kapitałowe. W 2006 roku zainicjował i rozwinął nowy obszar działalności mBanku – Mezzanine Finance. W 2008 objął stanowisko Dyrektora Departamentu Finasowania Strukturalnego i Mezzanine zarządzając portfelem finansowania strukturalnego o wartości kilku miliardów złotych. Od 2017 zarządza pionem Bankowości Globalnej i Inwestycyjnej.

Przed dołączeniem do mBanku pracował w firmach konsultingowych (corporate finance, systemy controllingowe) oraz w innych bankach (Bank Handlowy w Warszawie, Polski Bank Inwestycyjny). Brał udział w wielu transakcjach fuzji i przejęć zarówno od strony doradczej jak i organizacji finansowania.
Był członkiem Rad Nadzorczych wielu firm (Xtrade S.A., BPT Telbank S.A., Mennica S.A., eCard S.A., BRE Agent Transferowy). Obecnie jest członkiem Rad Nadzorczych Grupy Vectra, mBank Hipoteczny S.A. oraz przewodniczącym rady nadzorczej mCorporate Finance. Uzyskał tytuł magistra finansów i bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, ukończył Advanced Management Program w IESE Business School w Barcelonie oraz kursy managerskie w IMD, Darden, MIT.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie