A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Mikołaj Małaczyński

Mikołaj Małaczyński

Firma: Legimi SA

Stanowisko: prezes zarządu, współzałożyciel

Mikołaj Małaczyński jest współtwórcą i prezesem Legimi S.A., największej w Polsce platformy udostępniającej książki elektroniczne w modelu subskrypcyjnym (www.legimi.com), która od 2016 roku działa także na rynku niemieckim. Legimi od start-up’u powstałego w 2009 roku pod jego kierownictwem zostało firmą roku 2013 w opinii ekspertów Świata Mediów. Od 2021 roku firma notowana jest na GPW NewConnect. Rok później Financial Times zaliczył Legimi jako jedną z najszybciej rosnących podmiotów w Europie.

Uznany w rankingu miesięcznika Brief za jedną z 50. najbardziej kreatywnych osób w biznesie w 2014 roku. Oznaczony numerem 16. w zestawieniu Pulsu Biznesu 500 menedżerów roku 2013. Znalazł się wśród 100 liderów innowacji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej w rankingu New Europe 100 (wg. „Financial Times”, Google i Res Publica). Autor licznych wystąpień i opracowań  na temat rozwoju rynku publikacji elektronicznych w Polsce i za granicą, m.in. Tools of Change for Publishing w Nowym Jorku i Frankfurcie nad Menem.

Mikołaj jest Absolwentem Politechniki Poznańskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania oraz Programu Harvard Business School – Management. Laureat międzynarodowych konkursów z dziedziny informatyki, w tym międzynarodowego finału Microsoft Imagine Cup w Seulu i Paryżu. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego. Studiował także na Uniwersytecie Nottingham w Wielkiej Brytanii i Siegen w Niemczech.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie