A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Paweł Rymarz

Paweł Rymarz

partner zarządzający, kancelaria Rymarz Zdort, doradca prawny LOTOSU w procesie fuzji z PKN ORLEN

Jest radcą prawnym i partnerem zarządzającym kancelarią Rymarz Zdort, wcześniej Weil, Gotshal & Manges - Paweł Rymarz sp.k., oraz współkieruje praktyką fuzji i przejęć.

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 1985 roku, wpis na listę radców prawnych uzyskał w 1992 roku, w 1993 roku rozpoczął pracę w kancelarii, a w 1998 roku objął stanowisko partnera zarządzającego.

Paweł Rymarz jest od wielu lat uznawany w międzynarodowych rankingach rynku prawniczego, takich jak Chambers & Partners, The Legal 500, IFLR1000, PLC Which Lawyer? i Expert Guides, a także w krajowych rankingach prowadzonych przez dziennik Rzeczpospolita oraz przez polską edycję miesięcznika Forbes za jednego z najlepszych prawników w Polsce w dziedzinie: fuzji i przejęć, transakcji private equity, prawa korporacyjnego i prawa spółek, rynków kapitałowych (w zakresie rynków udziałowych i dłużnych papierów wartościowych), restrukturyzacji i prawa upadłościowego, energetyki i zasobów naturalnych, prawa telekomunikacyjnego oraz prawa mediów i nowych technologii.

W 2018 roku otrzymał honorowy tytuł Prawnika trzydziestolecia przyznany przez kapitułę działającą pod auspicjami Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych oraz dziennika Rzeczpospolita, jako jeden z wiodących ekspertów, którzy odegrali kluczową rolę w rozwoju branży prawniczej oraz wnieśli znaczący wkład w transformację ustrojową w Polsce po roku 1989.

Paweł Rymarz jest arbitrem w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie