A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Piotr Nerwiński

Piotr Nerwiński

Firma: Dentons

Stanowisko: Partner

Adwokat, partner w warszawskim biurze kancelarii Dentons, jest członkiem Zespołu Bankowości i Finansów.

Doradza zarówno bankom i innym instytucjom finansowym, jak i kredytobiorcom na wszystkich etapach krajowych i międzynarodowych transakcji finansowania. Prowadził wiele kluczowych projektów finansowania, w szczególności w obszarach project finance, finansowania nieruchomości oraz finansowania akwizycyjnego.

Specjalizuje się również w projektach finansowania odnawialnych źródeł energii, w tym w aukcyjnym systemie wsparcia OZE. Prowadził szereg projektów finansowania jednych z największych elektrowni wiatrowych na lądzie oraz portfeli instalacji fotowoltaicznych. W latach 2019-2020 doradzał przy kilku projektach OZE o łącznej mocy przekraczającej 700 MW. Do grona jego klientów należą banki oraz międzynarodowi inwestorzy, a także międzynarodowe instytucje finansowe, takie jak Europejski Bank Inwestycyjny, Duńska Agencja Kredytów Eksportowych oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR).

W 2015 i 2016 r. dwukrotnie odbył secondment w EBOR w Londynie, gdzie doradzał przy transakcjach finansowania projektów na Bałkanach oraz w regionach Europy Środkowo-Wschodniej i Wspólnoty Niepodległych Państw (CIS).

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie