A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Piotr Paweł Bazylko

Piotr Paweł Bazylko

kolekcjoner, właściciel galerii Import-Export, autor „Przewodnika kolekcjonowania sztuki najnowszej”

Piotr Bazylko (ur. 1968)

We wrześniu 2021 roku założył z Sonią Jakimczyk w Warszawie galerię sztuki najnowszej Import Export. Jest kolekcjonerem sztuki najnowszej od ponad 20 lat. Prowadził blog ArtBazaar, poświęcony popularyzowaniu kolekcjonowania sztuki. W 2008 roku napisał wraz Krzysztofem Masiewiczem „Przewodnik kolekcjonera sztuki najnowszej”. Pod koniec 2019 roku ukazała się nowa wersja tej książki, zatytułowana „Przewodnik kolekcjonowania sztuki najnowszej 2”.

„Publikacja ma zachęcić do kolekcjonowania sztuki najnowszej i pokazać, że nie jest to takie trudne, a na pewno jest fascynujące. Przewodnik w znakomitej większości opiera się na naszych osobistych doświadczeniach. Nie jest to książka napisana przez stojących z boku obserwatorów polskiego czy międzynarodowego rynku sztuki, ale przez osoby, które od prawie dwóch dekad współtworzą go i na nim działają” – napisali we wstępie autorzy książki. Książka jest dostępna w księgarniach (również internetowych) w całej Polsce.

Piotr Bazylko przez ponad 10 lat był dziennikarzem telewizyjnym, prasowym oraz w Agencji Reutera. Później, przez ponad 20 lat był partnerem w Bridge - firmie strategicznego doradztwa medialnego. Dziś prowadzi galerię Import Export.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie