A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Tomasz Gębka

Tomasz Gębka

dyrektor zakładu, członek zarządu, FCA Poland Sp. z o.o.

Tomasz Gębka jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, magistrem inżynierem elektroniki i telekomunikacji. Pracę w FCA Poland rozpoczął w 2005 roku. W ciągu dwóch lat pracy w zakładzie produkcyjnym w Tychach aktywnie uczestniczył we wdrażaniu nowych rozwiązań technicznych i metodologii World Class Manufacturing. W  2007 roku Tomasz Gębka został przeniesiony do Turynu, do World Class Manufacturing Development Center. W tej strukturze miał okazję pogłębić znajomość WCM i rozpocząć współpracę z centralą Manufacturing oraz zakładami we Włoszech, w Turcji  i w innych krajach. W 2008 roku wrócił do Tychów jako kierownik Utrzymania Ruchu na wydziale  Spawalni. I właśnie na tym stanowisku przyczynił się efektywnie do uzyskania przez tyski zakład Brązowego (w 2007 r.) i Srebrnego Medalu (w 2009r.) - Bronze and Silver Level w World Class Manufacturing.

W 2012 roku rozpoczęła się międzynarodowa kariera Tomasza Gębki w ramach struktury Fiata. Wraz z rodziną przeprowadził się do Neapolu, gdzie objął stanowisko szefa Spawalni w zakładach w Pomigliano d’Arco. To w tym czasie fabryka w Neapolu zdobyła Silver i Gold Level WCM. W 2014 roku został oddelegowany do Grugliasco pod Turynem, gdzie objął  stanowisko kierownika Jednostki Montażu w zakładach Maserati. W 2015 roku, w wieku zaledwie 36 lat, wspiął się na kolejny stopień swojej  kariery, zostając najpierw dyrektorem zakładów w Pomigliano d’Arco, a rok później w Belvidere w Stanach Zjednoczonych. W ramach pełnionych obowiązków Tomasz Gębka zreorganizował strukturę Zakładu, przygotowując go do uruchomienia nowego produktu – produkcji Jeep Cherokee w 2017 roku i new MCA Jeep Cherokee w 2018 roku.

Od sierpnia 2020 roku objął stanowisko dyrektora Zakładu Tychy.

Tomasz Gębka, ma 41 lat, jest żonaty ma dwoje dzieci w wieku 11 i 14 lat. Jego pasją są samochody, podróże, piłka nożna i przede wszystkim języki obce. Biegle włada językiem angielskim, włoskim i niemieckim. Nauka języków obcych, której poświęcił wiele czasu, była zawsze bardzo ważna dla Tomasza Gębki, stanowiła niemal jego filozofię życia. „Znajomość wielu języków obcych daje ogromne możliwości. Otwiera horyzonty, pozwala na szeroki ogląd świata, budzi szacunek i podziw u innych, ale zmusza także do pokory, uczy skromności, bo im więcej się człowiek uczy, tym bardziej zdaje sobie sprawę z tego, jak wielu rzeczy jeszcze nie umie”.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie