A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Tomasz Wolanowski

Tomasz Wolanowski

Firma: ABB Sp. z o.o.

Stanowisko: prezes zarządu

Tomasz Wolanowski posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży energetycznej i przemysłowej. Dużą część swojego doświadczenia zdobył w firmie ABB. W polskiej spółce globalnego lidera technologicznego był początkowo odpowiedzialny za sprzedaż produktów wysokiego napięcia. W 2001 roku przeszedł do Trelleborg Polska, gdzie przez 4 lata był dyrektorem lokalnej jednostki biznesu. Następnie powrócił do ABB w Polsce, aby przejąć odpowiedzialność za sprzedaż produktów średniego napięcia, a z czasem – za sprzedaż produktów i rozwiązań wszystkich biznesów ABB na rynku polskim. W latach 2013-2019 pełnił funkcję krajowego dyrektora zarządzającego ABB w Rumunii. Obecnie stanowisko prezesa ABB Sp. z o.o. łączy z obowiązkami dyrektora biznesu Elektryfikacji ABB w Polsce

ABB jest wiodącym, globalnym dostawcą rozwiązań elektryfikacji, robotyki, automatyki i systemów napędowych. Firma skupia się na rozwoju technologii cyfrowych dla przemysłu, transportu i infrastruktury, które zwiększają produktywność i wydajność zmniejszając jednocześnie zużycie energii i emisję w skali globalnej. W ten sposób ABB wnosi swój wkład w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Polska na globalnej mapie ABB jest ważnym centrum produkcyjno-inżynieryjnym i technologicznym. Firma działa tu od prawie 30 lat, zatrudniając obecnie ponad 5000 osób. W fabrykach w Bielsku-Białej, Przasnyszu, Aleksandrowie Łódzkim, Łodzi i Kłodzku produkuje m.in. wysokowydajne silniki elektryczne, napędy przemysłowe, inteligentne rozwiązania dla kolejnictwa oraz aparaturę średniego i niskiego napięcia. W Warszawie ABB otworzyła centrum aplikacji zrobotyzowanych, a w Krakowie Globalne Centrum Usług Wspólnych oraz Korporacyjne Centrum Technologiczne, które opracowuje i rozwija nowoczesne rozwiązania dla przemysłu, sprzedawane przez ABB na rynku globalnym.

Istotą działania ABB jest odpowiedzialny biznes przejawiający się w przestrzeganiu uniwersalnych zasad zawartych w UN Global Compact.

Bierze udział w sesjach:

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie