Unijna gospodarka ma po wyjściu z kryzysu być bardziej nowoczesna i konkurencyjna. Jak to zrobić? Będziemy o tym rozmawiać na EEC

Europejska gospodarka mozolnie wychodzi z największego w historii wspólnoty kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Jak szybko odbudować gospodarkę i wrócić na ścieżkę szybkiego wzrostu i co zmieniła pandemia w modelach biznesowych i zachowaniach konsumenckich będziemy dyskutować na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach dniach 20-22 września.

Europa wciąż liże pokryzysowe rany. Gospodarki krajów członkowskich UE starają się powrócić na ścieżkę szybkiego wzrostu. Narasta jednak przekonanie, że miniony pandemiczny rok bardzo wiele zmienił zarówno w modelach biznesowych jak i świadomości społecznej. Jedne branże rozkwitły – jak e-commerce, inne – jak turystyka – popadły w kłopoty. 

Wszyscy marzą o powrocie do normalności. O tym, czym będzie owa „normalność” będziemy dyskutowali podczas sesji „Gospodarka – czas odbudowy” otwierającej Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach – największą imprezę biznesową w tej części Europy.

Dyskusja będzie prowadzona w doborowym gronie – do udziału w niej zostali zaproszeni Kjell Magne Bondevik, były premier Norwegii, Jan Fischer, były premier Republiki Czeskiej, Ivanna Klympush-Tsintsadze, przewodnicząca Komitetu Integracji Ukrainy z Unią Europejską, była wicepremier Ukrainy ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej, Andrius Kubilius, były premier Litwy, poseł do Parlamentu Europejskiego, Enrico Letta, były premier Włoch, Maroš Šefčovič, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. stosunków międzyinstytucjonalnych i prognozowania i Konrad Szymański, minister ds. Unii Europejskiej oraz – jako moderator – Jerzy Buzek, były premier i szef PE.

Można oczekiwać, że dyskusja będzie dotyczyła tego, jak finansować europejski wzrost – poprzez NextGenerationUE i Wieloletnie Ramy Finansowe i w którym kierunku ma ów rozwój podążać – gospodarki bardziej zrównoważonej, niskoemisyjnej. Jednym z tematów będzie również nowy europejski Bauhaus – projekt ekologiczno-gospodarczo-kulturalny ukierunkowany na zrównoważony rozwój. Zapowiada się zatem ciekawa dyskusja. A to tylko początek Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Zarejestruj się już dziś.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie