Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek: porozmawiamy o tym, czy zaprezentowany przez rząd Polski Ład jest właściwym narzędziem do wprowadzenia polskiej gospodarki na ścieżkę trwałego wzrostu

Polski Ład, a także Krajowy Plan Odbudowy finansowany ze środków UE, zdecydują o przyszłości polskiej gospodarki w najbliższych latach. Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) rzetelnie o tym podyskutujemy - zapowiada Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, ekonomistka z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Gospodarka na całym świecie podnosi się obecnie po pandemicznym kryzysie. Ostatnie kilkanaście miesięcy zmieniło jednak nieco reguły biznesowej gry, postawiły nowe wyzwania. Dlatego poszczególne kraje opracowują swoje programy odbudowy gospodarki. - Podczas sesji „Gospodarczy plan dla Polski" w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego porozmawiamy o tym, czy zaprezentowany przez rząd Polski Ład jest właściwym narzędziem do wprowadzenia polskiej gospodarki na ścieżkę trwałego wzrostu - zapowiada ekonomistka z WNE UW, dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Zaprezentowany w maju Polski Ład, którego pierwsze rozwiązania ustawowe trafiły do Sejmy jest prezentowany przez rząd jako program społeczno-gospodarczy na czas odbudowy. Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach będzie doskonałym miejscem by omówić wady i zalety tego planu.
- Porozmawiamy o tym czy okres gdy gospodarka wychodzi z pandemii jest najlepszym momentem, by wprowadzać dość radykalne zmiany podatkowe - zapowiada ekonomistka.

- W trakcie dyskusji zastanowimy się również, jaki będzie wpływ zawartych w Polskim Ładzie propozycji na sytuację przedsiębiorców w Polsce, bo to od nich przecież zależy tempo i trwałość wzrostu gospodarczego. Ten plan, a także Krajowy Plan Odbudowy finansowany ze środków UE, zdecydują o przyszłości polskiej gospodarki w najbliższych latach, dlatego rzetelna rozmowa na ten temat jest tak ważna. Zapraszam na naszą dyskusję - mówi Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Oprócz ekonomistki w debacie wezmą udział: Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego, Paweł Borys, prezes PFR, Jadwiga Emilewicz, była minister przedsiębiorczości i technologii, Zbigniew Jakubas, właściciel grupy kapitałowej Multico, Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej, Anna Rulkiewicz, prezes Lux Medu.

Debata podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbędzie się 20 września o godzinie 12.30.

Wciąż można rejestrować swój udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym, który odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 20-22 września 2021 roku.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie