Tegoroczny Inwestor bez granic to już piąta edycja konkursu ściśle związanego z Europejskim Kongresem Gospodarczym

Amazon, Fresenius Kabi Polska, Ikea, InPost, Amica, SK hi-tech battery materials Poland, Toyota, Sii oraz Comarch - te firmy znalazły się wśród tegorocznych laureatów tytułu "Inwestora bez granic", konkursu towarzyszącego Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu. Prestiżowe wyróżnienie zostaną wręczone podczas wrześniowej edycji tej największej imprezy biznesowej Europy Centralnej.

  • Celem konkursu „Inwestor bez granic” jest propagowanie wzorcowych relacji między inwestorem, rynkiem i administracją - partnerskich, opartych na zaufaniu i odpowiedzialności - którym towarzyszy ekonomiczna skuteczność w realizacji strategii inwestycyjnej.
  • Dziewięciu tegorocznych laureatów zaprezentujemy w trakcie uroczystej gali wręczenia tytułów – na zakończenie pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego – 20 września o godz. 19.30.
  • W portalu WNP.PL obszerne sylwetki tegorocznych laureatów - zagranicznych inwestorów aktywnych na polskim rynku i polskie firmy inwestujące za granicą - przedstawiamy na tydzień przed EEC.
Przypomnijmy, bo to już piąta edycja Inwestora bez granic, konkurs ten jest ściśle związany z Europejskim Kongresem Gospodarczym. Jego idea pozostaje stała – chodzi o wyróżnienie w ramach jednego projektu inwestorów zagranicznych w Polsce i polskie firmy aktywne na europejskim i światowym rynku, realizujące ekspansję i inwestujące.

W obu kategoriach kryteria wyboru pozostają zbliżone. Laureaci to inwestorzy tworzący nowe wartości w gospodarce, stawiający na współpracę z lokalnym otoczeniem, dający nowe ciekawe możliwości zatrudnienia, kooperujący z nauką, wykorzystujący nowe technologie i know how, odpowiedzialni w relacjach ze środowiskiem i otoczeniem społecznym.

W tegorocznej puli znaleźli się globalni giganci (Amazon, Ikea) stawiający na polski rynek oraz polskie firmy, które odnajdują się na globalnym rynku konkurując z liderami (InPost, Amica). Nie zabrakło podmiotów odważnie stawiających na nowe technologie i podążających w czołówce globalnych trendów (SK hi-tech battery materials Poland, Toyota, Sii, Comarch, Fresenius Kabi).

Inwestorzy bez granic odbiorą wyróżnienia w pierwszy dzień rozpoczynającego się za tydzień (20.09) w Katowicach XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego – największej imprezy biznesowej Europy Centralnej. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń Kongresu na Portalu WNP.PL oraz na stronie EEC.

Poniżej prezentujemy laureatów z kategorii inwestora zagranicznego w Polsce.

Amazon w Polsce

Globalny lider e-commerce konsekwentnie rozwija infrastrukturę logistyczną, budując w Polsce hub dla naszej części Europy. Amazon kontynuuje inwestycje w Polsce. Nowy obiekt w Świebodzinie to dziesiąte już centrum logistyczne Amazon w Polsce, które zostanie wyposażone w zaawansowaną technologię Amazon Robotics – pracowników będzie wspierać 3 tys. robotów.

Od 2020 r. Amazon stworzył w Polsce 5 000 miejsc pracy, zwiększając łączną liczbę stałych pracowników do 23 000.

Według raportu firmy Keystone przedsiębiorstwa należące do łańcucha dostaw Amazon (oferujące m.in. usługi budowlane, transportowe, usługi w zakresie nieruchomości oraz różnego rodzaju usługi profesjonalne) w zeszłym roku przyczyniły się do stworzenia 18 000 miejsc pracy.

Ponadto, od 2012 r. Amazon w Polsce wygenerował ponad 12 mld złotych inwestycji. Kwota ta obejmuje zarówno wydatki kapitałowe (infrastruktura, centra logistyki, biura, centra rozwoju technologii, itd.), jak i wydatki operacyjne (nowe miejsca pracy w Polsce). Wspomniane inwestycje bezpośrednie korzystnie wpływają na lokalną gospodarkę.

Według szacunków niezależnej firmy konsultingowej Keystone od 2012 r. inwestycje Amazon doprowadziły do wytworzenia 12 mld złotych wartości dodanej w gospodarce. Dzięki tym inwestycjom, Polska stała się dla Amazona jednym z krajów o najwyższym zatrudnieniu utalentowanych pracowników na świecie.

Tylko w 2020 r. Amazon umożliwił rozwój 2 500 małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), które sprzedają swoje produkty w sklepach Amazon na całym świecie, korzystając także z narzędzi i usług dostępnych w serwisie. MŚP niezmiennie odpowiadają za ponad 50% sprzedaży w sklepach internetowych Amazon. Tylko w 2020 r. wartość eksportu polskich firm sprzedających na Amazon wyniosła ponad 2,2 mld złotych.

Amazon jest największym pracodawcą ze Stanów Zjednoczonych w kraju i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem. Od 2012 roku wygenerował ponad 12 mld zł inwestycji w Polsce w infrastrukturę, badania i technologie oraz koszty osobowe. 
W Polsce realizuje swoją regionalną strategię w oparciu o centra logistyki e-commerce zlokalizowane w ważnych komunikacyjnie miejscach kraju, a także wykorzystując potencjał Centrum Rozwoju Technologii Amazon i oddziału Amazon Web Services.
Od momentu wybuchu epidemii w Polsce i na świecie, Amazon dostosowuje swoje procesy i centra logistyczne, aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo przy obsłudze zamówień.

Symbolicznym faktem jest otwarcie polskiej domeny Amazona, który zapowiedział już konkretne działania mające ją rozwinąć i zaktywizować. To ważny gest w stosunku do krajowych klientów wskazujący na perspektywiczne znaczenie polskiego rynku dla lidera e-handlu.

Inwestycje globalnego lidera e-handlu i związanej z nim logistyki w Polsce potwierdzają, jak ważną rolę pełnią tego rodzaju platformy dla rozwoju eksportu – szczególnie poprzez obniżanie bariery wejścia na odległe rynki dla mniejszych firm.

Fresenius Kabi Polska

Kolejny laureat to firma działająca w segmencie wymagającym najwyższych standardów odpowiedzialności, jakości i bezpieczeństwa – dla eksportera, a jednocześnie partnera polskiej służby zdrowia, towarzystw naukowych i fundacji.

Fresenius Kabi Polska jest częścią międzynarodowego koncernu Fresenius Kabi. Spółka od 1999 roku prowadzi w Polsce działalność w obszarze opieki zdrowotnej; specjalizuje się w produkcji żywienia klinicznego, leków ratujących życie oraz w technologii infuzyjnej i transfuzyjnej.

Jest największym w Polsce producentem płynów infuzyjnych, które codziennie ratują życie polskim pacjentom. Płynoterapia jest podstawową formą terapii w lecznictwie szpitalnym, z tego względu bardzo ważne jest zapewnienie jak najwyższych standardów i nieustanne podnoszenie bezpieczeństwa.

Największy w Polsce producent płynów infuzyjnych, inwestuje w regionie łódzkim od 2000 roku. Produkowane w Kutnie płyny infuzyjne dystrybuowane są zarówno do polskich szpitali, jak i eksportowane.

Międzynarodowy koncern, w ramach strategii rozwojowej, planuje poszerzenie istniejącego potencjału produkcyjnego, laboratoriów oraz powierzchni magazynowych – m.in. na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  Zakład w Kutnie posiada certyfikat Dobrej Praktyki Wytwarzania zgodny z wymaganiami WHO.  

Fresenius Kabi Polska angażuje się w działalność prospołeczną i edukacyjną, jest darczyńcą fundacji wspierających osoby chore, wspiera programy edukacyjne dla personelu medycznego oraz inwestuje w rozwój pracowni żywieniowych, które poprawiają jakość żywienia klinicznego w polskich szpitalach.

Ostatni kilkanaście miesięcy dowiodło, jak ważne są inwestycje w szeroko ochronę zdrowia – w infrastrukturę, usługi i produkcję środków medycznych. Wartość takich przedsięwzięć z gospodarczego i społecznego punktu widzenia jest tym większa im bliżej odbiorcy są lokowane, ponieważ uniezależniają od, jak się okazało, niekiedy zawodnych dostaw z importu.

Ikea w Polsce

Tytuł Inwestora bez granic dla globalnego potentata trwale zadomowionego na polskim rynku, działającego w sieci biznesowych powiązań kooperacyjnych; dla stabilnego pracodawcy dbającego o zrównoważony rozwój.
fot. shutterstock
Po 60 latach obecności nad Wisłą Polska zajmuje szczególne miejsce na globalnej mapie działalności Ikea. Właśnie tutaj zlokalizowane są fabryki mebli, sklepy oraz centra dystrybucji i handlu, a nawet farmy wiatrowe. W Polsce w ramach czterech grup (Ingka, Inter Ikea, Ikano i Interogo) działa aż osiem spółek z korzeniami Ikea.

Polska jest drugim co do wielkości producentem mebli Ikea na świecie – co piąty mebel Ikea na świecie wyprodukowany jest w naszym kraju. Spółka Ikea Purchasing współpracuje z prawie 90 polskimi dostawcami produktów oraz blisko 60 przewoźnikami.

Ikea w Polsce zatrudnia ponad 16 tysięcy osób, a dodatkowe 75 tysięcy to pracownicy dostawców, z którymi Ikea współpracuje. Roczna wartość eksportu mebli produkowanych dla Ikea w Polsce przekracza 12 mld złotych.

Sklepy szwedzkiej grupy obecne są w dziewięciu polskich miastach. Dwunasty taki obiekt działający pod szyldem Ikea – placówka w Szczecinie – ma być najbardziej zrównoważonym tego typu sklepem w Polsce – energooszczędnym i niezależnym do miejskiej sieci ciepłowniczej.

W Polsce rozwijają się nie tylko sklepy Ikea, ale także sześć centrów handlowych należących do Ingka Centres. Na ich terenie zlokalizowanych jest ponad 700 sklepów. IKEA w Polsce to także założony w 2010 roku IKANO Bank oferujący klientom proste rozwiązania w zakresie bankowości i finansów, a w szczególności ofertę kredytów konsumenckich. Centrum Dystrybucji w Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego odpowiada za dostawę mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz do 32 lokalizacji Ikea na 13 rynkach.

W Warszawie zlokalizowane jest centrum obsługi klienta oraz dział IT, który świadczy usługi na rzecz współpracowników Ikea pracujących w 27 krajach na całym świecie. Poznański oddział Business Service Center obsługuje Grupę Ingka w Europie w zakresie finansów oraz HR.

Ikea jako firma, dla której zrównoważony rozwój jest ważnym elementem strategii, inwestuje w odnawialne źródła energii (OZE). Ikea w Polsce posiada drugie największe portfolio farm wiatrowych po USA, w które zainwestowała blisko 1 mld złotych. Od 2016 roku na terenie Polski działa 80 turbin wiatrowych ulokowanych na sześciu farmach. Inwestycje te przybliżają Ikea do osiągnięcia globalnego celu stania się firmą neutralną klimatycznie do roku 2030.

Szwedzki inwestor stworzył w Polsce rozbudowaną strukturę opartą na współpracy z siecią krajowych kooperantów, dostawców produktów i usług. Stale rozwijając swoją działalność na polskim gruncie, Ikea opiera ją na fundamencie biznesowej rzetelności, zaufania i odpowiedzialności społecznej.

SK hi-tech battery materials Poland

Dynamiczna koreańska firma rozwija na polskim rynku kolejne duże projekty służące rozwojowi elektromobilności i kształtujące rolę Polski jako europejskiego lidera produkcji w tej perspektywicznej branży.

Koreańska spółka SK hi-tech battery materials Poland, rozbudowuje trzecią i czwartą fabrykę baterii do samochodów elektrycznych na Śląsku. Będzie to największa fabryka spółki na świecie.

Na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) w Dąbrowie Górniczej powstaną dwie nowe fabryki separatorów baterii wykorzystywanych w samochodach elektrycznych. Uzupełni to już istniejący kompleks inwestora na Śląsku. W Polsce koncern działa dopiero od 2018 roku, ale całkowite nakłady inwestycyjne wyniosą prawie 7 mld złotych.

Produkcja ma ruszyć pod koniec 2023 roku. Szacuje się, że roczna zdolność nowych zakładów wyniesie łącznie 860 mln mkw. separatorów. Tym samym pełna moc polskiej produkcji SK hi-tech battery materials Poland wzrośnie do 2024 r. do poziomu wystarczającego dla wyposażenia 1,54 mln pojazdów elektrycznych o dużej pojemności.

Separatory będące rdzeniem akumulatorów litowo-jonowych wpływają na ich bezpieczeństwo i wydajność w pojazdach elektrycznych. Stanowią nawet 20 proc. kosztów produkcji baterii i są kluczowym elementem wzrostu sektora pojazdów EV i akumulatorów.

Elektromobilność to ekspansywny światowy trend, którego Polska staje się istotnym ogniwem. Koreańska firma wprowadza do polskiego przemysłu zaawansowane technologie, know-how i wysokie standardy jakości, zmieniając na lepsze tak ważny dla polskiej gospodarki sektor produkcji komponentów motoryzacyjnych. Kolejne inwestycje koreańskiej spółki w Polsce umacniają nasz kraj na pozycji lidera produkcji na potrzeby elektromobilności.

Toyota Motor Manufacturing Poland

Światowy lider rozwija w Polsce produkcję najnowocześniejszych elementów napędu samochodowego włączając tym samym polski przemysł w główny nurt przemian technologicznych służących rozwojowi zrównoważonej, niskoemisyjnej motoryzacji.

Toyota ulokowała w Polsce pierwszy poza Azją ośrodek produkcji i rozwoju napędów hybrydowych na świecie. Dostarcza on elektryczne przekładnie hybrydowe i współpracujące z nimi silniki benzynowe do niskoemisyjnych samochodów koncernu produkowanych w Europie.

Wiosną 2021 r. Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu produkcję elektrycznej przekładni do niskoemisyjnych elektrycznych napędów hybrydowych. Nowa przekładnia będzie współpracować z najnowszej generacji silnikiem zaprojektowanym w oparciu o globalną platformę projektową Toyoty TNGA, którego produkcja ruszyła w czerwcu 2020 w Jelczu-Laskowicach. W ten sposób oba polskie zakłady Toyoty wytwarzają pełny hybrydowy zespół napędowy.
Toyota Wałbrzych (fot mat pras)
Toyota Motor Manufacturing Poland jest pierwszym ośrodkiem poza Azją, w którym produkowane są napędy hybrydowe Toyoty. Znaczenie TMMP jako europejskiego centrum technologii hybrydowej wzmocniło otwarcie w 2020 roku Działu Testów i Oceny Napędów Hybrydowych.

W polskich fabrykach Toyoty powstają benzynowe i hybrydowe napędy do najnowszego modelu rodzinnego auta japońskiej marki. Oba napędy (konwencjonalny i hybrydowy) będą pochodzić wyłącznie z zakładów produkcyjnych Toyoty zlokalizowanych w Wałbrzychu oraz w Jelczu-Laskowicach.

Marka motoryzacyjnego potentata i światowego lidera w dziedzinie hybrydowych napędów przyciąga do Polski nie tylko kooperantów, ale także firmy dla których zaangażowanie Toyoty w Polsce jest rękojmią jakości i atrakcyjności polskiego rynku inwestycyjnego.

Toyota planuje do 2025 roku zwiększyć udział zelektryfikowanych samochodów w całkowitej sprzedaży do 90 procent, co otwiera przed polskimi fabrykami szerokie możliwości rozwoju.

Wraz z obecnie realizowanymi projektami poziom inwestycji w obu zakładach do końca 2022 wzrośnie do prawie 6 miliardów złotych, możliwości produkcyjne do 1,65 miliona podzespołów rocznie, a zatrudnienie do ponad 3000 osób.

Poniżej laureaci z grupy polskich inwestorów za granicą.

Grupa Amica

Polska grupa na drodze eksportowej ekspansji i akwizycji zbudowała pozycję europejskiego lidera produkcji sprzętu AGD.

Grupa Amica, firma z kilkudziesięcioletnią tradycją, stała się symbolem sukcesu eksportowego całej polskiej branży AGD. Obecna w ponad 60 krajach, zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników w całej Europie, a jej fabryki opuszcza rocznie m.in. 1,6 mln kuchenek i piekarników oraz 900 tys. płyt grzejnych.
fot.Flickr/ Krystian Maj / KPRM
Produkty Amiki łączą ergonomię z estetyką i dostępnością, a projektanci nowych linii sprzętu wprowadzają rozwiązania z dziedziny automatyki, sztucznej inteligencji służące komfortowi użytkowania, ale także mniejszemu zużyciu energii czy ograniczaniu marnowania żywności i zasobów.

Europejski lider w produkcji AGD opiera swoją strategię zarówno na marce własnej, jak i markach włączonych w strukturę Grupy producentów i dystrybutorów AGD z Danii, Wielkiej Brytanii, a ostatnio również z Francji i Hiszpanii.

Rok 2020 zmienił zwyczaje i zachowania zakupowe, ale grupa Amiki wyszła z pandemicznych perturbacji obronną ręką. W skali całego roku zwiększono sprzedaż, spółka uzyskała dobre wyniki.

Polski potentat AGD wypracował w 2020 roku przychody rzędu 3 068,7 mln zł. Udział sprzedaży na rynkach poza Polską wzrósł do 73 proc.

Comarch

Polski potentat branży IT – rodzinna firma realizuje od lat przemyślaną, opartą na własnym modelu, a przede wszystkim skuteczną i efektywną strategię ekspansji międzynarodowej.

Ekspansja Grupy Kapitałowej Comarch w Europie Zachodniej zapoczątkowana pod koniec 2008 r. przejęciem niemieckiego producenta oprogramowania SoftM jest konsekwentnie kontynuowana z wykorzystaniem coraz bogatszych doświadczeń.
fot. Shutterstock
Dwa lata później krakowska firma przejęła A-MEA Informatik AG, jednego z najważniejszych graczy na rynku szwajcarskich aplikacji ERP. Kolejnym posunięciem był zakup udziałów w amerykańskim przedsiębiorstwie Thanks Again, działającym w krajach Ameryki Północnej.

Kolejne etapy ekspansji Comarch podporządkował własnemu modelowi biznesowemu zakładającemu m.in. bliską współpracę z polskimi oddziałami zagranicznych firm przynoszącą potem wymierne efekty we współdziałaniu za granicą, zasadę, że najważniejsze procesy biznesowe „przechodzą przez Polskę” i uwzględniającą – tak ważną w niestabilnych warunkach – geograficzną dywersyfikację działalności.

Comarch jest jednym z największych przedsiębiorstw na rynku IT w Polsce oraz jednym z trzech największych polskich eksporterów rozwiązań IT na rynek globalny. Skumulowana wartość eksportu Comarchu przekroczyła 6,5 mld zł.

W roku 2020 przychody ze sprzedaży osiągnęły wartość 1,54 mld zł, co oznacza, że były wyższe o prawie 100 mln zł niż w roku 2019. Największą część przychodów Grupy stanowiła sprzedaż do firm z branży telekomunikacyjnej, a najszybciej zwiększały się przychody w sektorze medycznym (56 proc. r/r).

Krakowska Grupa tworzy nowe wartościowe miejsca pracy – w strukturach Comarchu na koniec 2019 roku pracowało ponad 6 500 osób.

Spółka zwiększa ekspansję sprzedażową w szczególności w Europie Zachodniej, obu Amerykach oraz Azji. Sprzedaż pozakrajowa stanowi przeszło połowę całkowitych przychodów Grupy.

Ekspansja zagraniczna Comarchu to nie tylko powiększająca się liczba oddziałów poza granicami Polski, ale również nowe produkty dedykowane odbiorcom na rynkach zagranicznych.

W ostatnim czasie Comarch mocno koncentruje się na rozwoju nowych technologii w zakresie Internetu Rzeczy (IoT), w tym w obszarze inteligentnych miast. Również w tej części rynku spółka chce być istotnym graczem globalnym.

InPost

Tytuł Inwestora bez granic dla firmy realizującej dynamiczny plan międzynarodowej ekspansji na europejskim rynku przesyłek dla e-commerce.

Po spektakularnym debiucie na giełdzie Euronext Amsterdam w styczniu 2021 r. polski dostawca przesyłek dla e-commerce zrealizował równie spektakularną operację otwierającą mu perspektywę ekspansji na dużej części rynku Europy Zachodniej.
InPost (mat.pras.)
InPost sfinalizował w lipcu przejęcie od niemieckiej Otto Group francuskiej firmy Mondial Relay. Wartość transakcji wyniosła 513 mln euro. Przejęcie ma pozwolić grupie InPost na wejście na rynki Francji, krajów Beneluksu i Półwyspu Iberyjskiego.

Mondial Relay posiada około 15,8 tys. punktów odbioru i nadawania w kilku krajach europejskich. We Francji jest drugą co do wielkości siecią, obejmującą 11 tys. punktów. Według szacunków, francuski rynek e-commerce jest wart około 56 miliardów euro.

W wyniku przejęcia InPost stanie się największą w Europie platformą dostaw dla e-commerce. Poza rozszerzeniem rynku i przyspieszeniem międzynarodowej ekspansji firma spodziewa się wzrostu EBITDA o 100-150 mln euro w średnim okresie.

InPost posiada sieć paczkomatów w Polsce, Wielkiej Brytanii i Włoszech, a także świadczy usługi kurierskie i fulfilment dla sprzedawców e-commerce w Polsce. W 2020 roku InPost obsłużył 249 milionów przesyłek, współpracując z ponad 26 tysiącami e-sprzedawców.

InPost, strategicznie umiejscowiony w szybko rozwijającym się ekosystemie e-commerce, korzysta ze sprzyjających trendów rynkowych – co pozwala na szybkie wdrażanie nowych maszyn.

Firma, nie zaniedbując polskiego rynku, rozbudowała sieć paczkomatów, która przekroczyła już 13 tys. lokalizacji. Najnowsze urządzenia są autonomiczne – zasila je energia słoneczna. Program „Green City”, którym InPost wpisuje się w trend zielonej gospodarki, do końca roku obejmie kilkadziesiąt miast w Polsce.

Sii

Sii to polska firma założona przez Francuza i świadcząca na globalnym rynku zaawansowane usługi z obszaru IT, inżynierii i doradztwa technologicznego. Od momentu rozpoczęcia działalności w 2006 roku jako jednoosobowy start-up 
Sii Polska nie przestaje się rozwijać i stale poszerza zakres usług i portfolio klientów o nowe sektory rynku. U podstaw firmy leży pasja i pomysł założyciela i prezesa Gregoire Nitot.

Co ciekawe i symptomatyczne dla przemian w nowoczesnej globalnej gospodarce, na miejsce realizacji swoich ambicji wybrał Polskę. Znaczną część biznesu firmy (ale i całej polskiej gospodarki) stanowi eksport usług do wielu krajów świata.

W relatywnie krótkim czasie Sii Polska stała się liderem usług informatycznych i inżynieryjnych w Polsce i najszybciej rozwijającą się firmą w sektorze nowych technologii.

Sii jest obecnie największym dostawcą usług doradztwa technologicznego, transformacji cyfrowej, BPO i inżynieryjnych w Polsce. Zatrudniająca już 6000 pracowników firma wspiera klientów z kraju i zagranicy w zakresie doradztwa, analiz i testów, rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą, integracji i utrzymania systemów, cyberbezpieczeństwa, Business Intelligence, systemów wbudowanych oraz inżynierii przemysłowej.

Głównymi obszarami aktywności Sii jest sektor motoryzacyjny, medyczny, usług finansowych i bankowości, inżynierii przemysłowej, hi-tech, usług użyteczności publicznej, logistyki i handlu detalicznego.

W pandemicznym roku 2020 przychody Sii rosnące w tempie kilkudziesięciu procent rocznie przekroczyły miliard złotych, a zyski są w znaczącym stopniu reinwestowane. Firma stale zwiększa zatrudnienie – obecnie co miesiąc do zespołu dołącza ponad 250 osób – i regularnie otwiera nowe oddziały.

Biznesowa dynamika, penetrowanie wciąż nowych branż i sektorów rynku, tempo rozwoju wewnętrznych kompetencji związane z inwestowaniem w ludzi i ich wiedzę jest ewenementem nawet na szybko rosnącym polskim rynku usług IT.

Początki Sii to działanie na skalę ogólnopolską. Dziś bardzo wielu klientów pochodzi z zagranicy, a wśród nich są takie organizacje jak Roche, Puma, 3M, Bombardier, ABB czy Ingenico – firma buduje swoją markę świadcząc usługi dla liderów rynku z całego świata. Sii jest także partnerem największych firm technologicznych, takich jak Microsoft, Google, IBM i Adobe.

Zaangażowanie i pasję członków zespołu towarzyszące początkom Sii udaje się utrzymać wraz z dynamicznym tempem rozwoju, dzięki czemu firma jest co roku doceniana w ramach konkursów i rankingów jako twórca najlepszego środowiska pracy w sektorze IT.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie