A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski

Position: Undersecretary of State, Ministry of Economic Development and Technology, Poland

7 lutego 2022 r. powołany na podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. 

W resorcie rozwoju i technologii odpowiada za obszar jednostek nadzorowanych i podległych, gospodarki niskoemisyjnej oraz gospodarki nieruchomościami.

Michał Wiśniewski jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, IESE Business School University of Navarra oraz studiów menedżerskich MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w sektorze prywatnym w branży informatycznej oraz administracji publicznej – pracując na stanowiskach doradczych i zarządczych.

W latach 2020–2022 oraz 2018–2019 był zastępcą dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR), odpowiedzialnym za Departamenty: Innowacji, Teleinformatyki, Strategii i Analiz, Rozwoju Rynków Rolnych, Wsparcia Eksportu oraz Finansowo-Księgowy.

Jest współtwórcą strategii KOWR oraz strategii promocji polskiej żywności za granicą. Jest członkiem Giełdowej Rady Rynków Rolnych na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Jest współautorem Polityki Sztucznej Inteligencji Państwa, liderem Grupy Internetu Rzeczy w Polsce, współautorem Raportu Internet Rzeczy w Polsce.

Participates in the sessions:

EEC

Dear User!

You watching archival version of European Economic Congress

What you can do:

Go to the current edition page or Continue browsing