Przez trzy kongresowe dni w MCK odbyło się łącznie ponad 100 debat i dyskusji z udziałem 500 prelegentów

100 debat z udziałem 500 prelegentów, blisko 9 tys. zarejestrowanych uczestników, w tym 5,7 tys. biorących udział stacjonarnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, a także 290 tys. odtworzeń sesji tematycznych online w czasie rzeczywistymi, 350 tys. odtworzeń retransmisji i ponad 30 tys. publikacji dotyczących lub wzmiankujących wydarzenia - to dane podsumowujące 13. edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC) oraz 6. European Tech and Start-up Days.

  • - Kongres przeszedł metamorfozę na miarę naszych czasów, stał się dostępny jak nigdy wcześniej i jednocześnie zyskał wyjątkowe zasięgi - mówi Wojciech Kuśpik, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech and Start-up Days.
  • Zadowolenie z uczestnictwa w XIII Europejskim Kongresie Gospodarczym wyraziło 85 proc. uczestników, 95 proc. panelistów oraz 82 proc. partnerów.
  • Aż 91 proc. uczestników i 90 proc. panelistów zadeklarowało swój udział w kolejnej edycji wydarzenia w 2022 roku.
- Debaty i rozmowy Europejskiego Kongresu Gospodarczego można było śledzić na żywo z każdego miejsca na ziemi, a także w dowolnym momencie wrócić do zarejestrowanych nagrań. Kongres przeszedł metamorfozę na miarę naszych czasów, stał się dostępny jak nigdy wcześniej i jednocześnie zyskał wyjątkowe zasięgi - mówi Wojciech Kuśpik, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech and Start-up Days.

Zobacz także: Europejski Kongres Gospodarczy za nami. Zapraszamy na kolejną edycję

- Przykładamy ogromną wagę do opinii, dlatego co roku prosimy uczestników, prelegentów oraz partnerów o podzielenie się wrażeniami z uczestnictwa w wydarzeniu, co pozwala nam na ciągłe udoskonalanie formuły Kongresu. Cieszy nas, że uczestnicy docenili wysoką jakość merytoryczną debat, ale także aspekty związane z logistyką obiektu czy też bezpieczeństwem - dodaje Wojciech Kuśpik.

O ocenę obywającego się dniach 20-22 września XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz 6. European Tech and Start-up Days ich słuchaczy, panelistów i partnerów zapytała firma BCMM - badania marketingowe.

Zadowolonych 85 proc. uczestników

Zadowolenie z uczestnictwa w katowickim spotkaniu wyraziło 85 proc. uczestników, 95 proc. panelistów oraz 82 proc. partnerów. Aż 91 proc. uczestników i 90 proc. panelistów zadeklarowało swój udział w kolejnej edycji wydarzenia w 2022 roku.
Źródło: PTWP
Najwyżej oceniany aspekt merytoryczny tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach to interesująca tematyka wystąpień, sesji i paneli dyskusyjnych (ocena 8,3 w 10-stopniowej skali wśród uczestników stacjonarnych).

Główne efekty uczestnictwa w Kongresie to, według wskazań reprezentatywnych prób badawczych, szerszy ogląd zjawisk i trendów gospodarczych pomagający w podejmowaniu decyzji (ocena 8,3 wśród uczestników stacjonarnych).
Źródło PTWP

Satysfakcja z merytorycznego poziomu

Czynniki, które w największym stopniu wpływają na satysfakcję z uczestnictwa w Kongresie, są związane z jego merytoryczną stroną - interesujące opinie prelegentów, tematyka wystąpień, sesji i paneli dyskusyjnych oraz możliwość zapoznania się z nowymi trendami w gospodarce.

Dla panelistów najważniejsze są natomiast: czas na prowadzenie dyskusji, profesjonalna moderacja oraz wiedza pozyskana w trakcie Kongresu.

Czynniki w największym stopniu wpływające na satysfakcję z uczestnictwa w European Tech and Start-Up Days to jakość wystąpień zaproszonych ekspertów, możliwość zapoznania się z nowymi trendami i innowacjami oraz możliwość nawiązania kontaktów biznesowych.
Źródło: PTWP
Doceniono również przestrzeń Europejskiego Kongresu Gospodarczego, uznając za istotny atut organizacyjny lokalizację imprez w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Pozytywnie oceniono komunikację z uczestnikami (przed i w trakcie wydarzeń), komfort sal konferencyjnych, internetowy system rejestracji oraz informacje przesyłane przez organizatora przed rozpoczęciem wydarzenia. Uczestnicy wysoko ocenili także środki bezpieczeństwa zastosowane w związku z pandemią COVID-19.
Źródło: PTWP

Ponad 30 tys. publikacji w związku z EKG 2021

W trakcie XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym
w Katowicach odbyło się łącznie ponad 100 debat i dyskusji z udziałem 500. prelegentów.

XIII Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach i 6. European Tech an Start-up Days za pośrednictwem telewizji, prasy, radia i portali internetowych relacjonowało około 400. dziennikarzy reprezentujących prawie 150 redakcji.

W 2021 r. w polskich mediach powstało ponad 30 tys. publikacji dotyczących lub wzmiankujących wydarzenie. Ekwiwalent reklamowy, czyli szacunkowa kwota, jaką należałoby przeznaczyć na reklamy o tej samej powierzchni i czasie antenowym, wyniosła blisko 41 mln zł.

XIII edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego i 6. European Tech and Start-up Days organizowane w szczególnych okolicznościach, odbyły się zachowaniem wszelkich obowiązujących wymogów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa. Współgospodarzem European Tech and Start-up Days było Miasto Katowice.
Źródło: PTWP
Dowiedz się więcej o Europejskim Kongresie Gospodarczym

EEC

Dear User!

You watching archival version of European Economic Congress

What you can do:

Go to the current edition page or Continue browsing