Europejski Kongres Gospodarczy

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U W Z Ž Ż
 Agnieszka Leszczyńska

Agnieszka Leszczyńska

Firma: Angelini Pharma Polska

Stanowisko: dyrektor generalna, prezes zarządu

Z Angelini Pharma, międzynarodową firmą farmaceutyczną należącą do Grupy Angelini Industries, związana od dziesięciu lat, od czterech kieruje jej biznesem w Polsce. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu złożonymi portfelami marek z sektora farmaceutycznego. Swoja managerską drogę w tej branży rozpoczęła w Polfarmex S.A. kierując marketingiem i sprzedażą produktów OTC. Wcześniej w Pernod Ricard Wyborowa S.A. odpowiadała za działania marketingowe flagowej marki Wyborowa na kilkudziesięciu rynkach eksportowych.
W biznesie stawia na nowoczesne technologie, a dwa kluczowe dla niej słowa to digitalizacja i efektywność, co w rezultacie przekłada się na dynamiczny rozwój i rentowność zarządzanych przez nią marek. Jak sama przyznaje, najlepiej czuje się w farmacji. Nie bez powodu to właśnie Angelini Pharma Polska jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie psychiatrii zdobywając cenione na rynku nagrody za wprowadzanie na rynek przełomowych terapii, a aspiracją firmy jest zajęcie pozycji europejskiego lidera innowacji.
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Paderbord University w Niemczech. Prywatnie pasjonatka jazdy konnej aktywnie działająca na rzecz adopcji porzucanych zwierząt.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie