Europejski Kongres Gospodarczy

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U W Z Ž Ż
 Andrzej Popielski

Andrzej Popielski

wiceprezes, PKO Leasing

Od początku kariery zawodowej zajmuje się sektorem ubezpieczeniowym. Współtworzył multiagencję ubezpieczeniową PAUF SA, należącą do Poczty Polskiej. Następnie w Cardif Polska pełnił funkcje managerskie w obszarze sprzedaży ubezpieczeń oraz odpowiadał za stworzenie i nadzór nad platformą oferującą ubezpieczenia klientom banków. Po przejęciu przez Talanx A.G. Grupy ubezpieczeniowej Europa, dołączył do zarządów spółek ubezpieczeniowych Europa, gdzie rozszerzył ofertę Europy m.in. o produkty ubezpieczeniowe dla telekomów oraz dystrybutorów elektroniki.
Brał udział w rozwoju sektora digital insurance w ramach Grupy Blue Media, rozwijając platformę dystrybucji elektronicznej OC/AC oraz następnie w Grupie Aviva zbudował niezależną porównywarkę ubezpieczeniową Porówneo.pl. Jako CEO Porówneo.pl doprowadził do integracji platformy z serwisami towarzystw ubezpieczeniowych i pełnej automatyzacji procesu sprzedaży on-line. Od marca 2020 roku był managerem Pekao Leasing Sp. z o.o. odpowiedzialnym za ubezpieczenia oraz współpracę z PZU S.A., gdzie zainicjował powołanie spółki multiagencynej Pekao Leasing, w której pełnił funkcję Członka Zarządu.
Na obecnym stanowisku jest od 2021 roku. W PKO Leasing wspierał zbudowanie autorskiego systemu, który pozwala na porównanie ofert z pięciu Zakładów Ubezpieczeń, ofertowanie, sprzedaż, jak też obsługę posprzedażową zawartych umów, zwiększając tym samym efektywność sprzedaży ubezpieczeń w leasingu.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie