Europejski Kongres Gospodarczy

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U W Z Ž Ż
 Andrzej Ziółkowski

Andrzej Ziółkowski

Firma: Urząd Dozoru Technicznego

Stanowisko: prezes

Od ponad 30 lat - prawie całą swoją karierę zawodową - związany z Urzędem Dozoru Technicznego. Pracę rozpoczynał jako programista, przez wiele lat był inspektorem urządzeń ciśnieniowych, a  następnie dyrektorem Oddziału w Poznaniu. Rozwinął w UDT inspekcję zdalną, wprowadził elektroniczny obieg dokumentów  i  internetowy portal obsługi klienta, zwiększył skalę działalności Centralnego Laboratorium Dozoru Technicznego oraz UDT - CERT.

Jego misją jest rozwijanie UDT jako eksperckiej organizacji inżynierskiej zaangażowanej m.in. w proces transformacji energetycznej, ukierunkowanej na rzecz Zrównoważonego Rozwoju. Od 2018 roku jest członkiem zarządu światowego stowarzyszenia jednostek inspekcyjnych, badawczych i certyfikujących TIC COUNCIL z siedzibą w Brukseli.

Jest współautorem przepisów z zakresu urządzeń ciśnieniowych stosowanych w Polsce, był członkiem Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego nr 269 Bezpieczeństwo Chemiczne.

 Z wykształcenia dr inżynier. Ukończył studia na Wydziale Maszyn Roboczych i Pojazdów Politechniki Poznańskiej, jako pracownik naukowy na Wydziale Budowy Maszyn Instytut Mechaniki Stosowanej obronił pracę doktorską. Następnie ukończył  Master of Business Administration Program Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Georgia State University. Wykładał  na uczelniach wyższych z zakresu bezpieczeństwa.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie