Europejski Kongres Gospodarczy

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U W Z Ž Ż
 Bartosz Krysta

Bartosz Krysta

Firma: Enea SA

Stanowisko: wiceprezes ds. handlowych

Doktor nauk ekonomicznych, ekspert z 27-letnim doświadczeniem w zakresie rozwoju handlu i sprzedaży w spółkach energetycznych. Specjalista w obszarze ciepłownictwa, optymalizacji aktywów, zarządzania portfelem, hurtowej sprzedaży energii elektrycznej i instrumentów z nią związanych, a także controllingu oraz zarządzania ryzykiem.

Karierę zawodową rozpoczął w Górnośląskim Zakładzie Energetycznym. Przez całe życie zawodowe wyznaczał kierunki rozwoju handlu i sprzedaży w kluczowych przedsiębiorstwach na rynku energii (Vattenfall, Tauron, Enea, Veolia).

W latach 2001-2012 pracował w Vattenfall Sales Poland, pełniąc funkcje menadżerskie w obszarze controllingu oraz portfela sprzedaży i cenotwórstwa. Od 2012 do 2014 r. szef Biura Wycen i Pomiaru Ryzyka w Tauron Polska Energia, w latach 2014-2016 Członek Zarządu ds. Zarządzania Portfelem, a następnie Prezes Zarządu w Enei Trading, od 2017 do 2018 r. Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający w Zarmen Energia. W latach 2019-2024 związany z Grupą Veolia.

 

 

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie