Europejski Kongres Gospodarczy

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U W Z Ž Ż
 Jakub Nowak

Jakub Nowak

prezes zarządu, JNT Group

Jakub Nowak, Prezes Zarządu JNT Group, Członek Rady Głównej ZP Polskiej Rady Winiarstwa.

Karierę w rozpoczął w 2000 roku jako przedstawiciel handlowy w spółce Jantoń, gdzie w 2001 roku został dyrektorem sprzedaży, w 2002– prezesem spółki dystrybucyjnej Jantoń Dystrybucja, a w 2008– wiceprezesem firmy Jantoń. Funkcję prezesa zarządu Jantoń objął w 2017 roku i wraz z Enterprise Investors wykupił spółkę, która w 2019 roku zmieniła nazwę na JNT Group.

Dynamicznie rozwija firmę, stawiając na innowacje, rozwój sieci dystrybucji i portfolio produktowego, modernizację zakładu produkcyjnego i konsolidację rynku. Jest autorem m.in. zakupu marki Grzaniec Galicyjski i spółki Platinum Wines, wprowadzenia pionierskich projektów: Makłowicz Poleca, a także Wino Chefa, realizowanego we współpracy z Michelem Moranem. Stworzył od podstaw markę Monte Santi, którą cały czas intensywnie rozwija. Dokonał nabycia większościowego pakietu udziałów w firmie DOMENIILE BOIERU SRL, która jest właścicielem zakładu produkcyjnego i winnic w Ciumbrud, wprowadzając tym samym JNT Group na rynek rumuński.

Prywatnie entuzjasta piłki nożnej, snowboardu i tenisa ziemnego. Posiada własny zespół rajdowy Wild Wine Racing oraz ściga się pojazdami UTV.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie