Europejski Kongres Gospodarczy

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U W Z Ž Ż
 Jakub Wiśniewski

Jakub Wiśniewski

Firma: Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Stanowisko: podsekretarz stanu

Doktor nauk politycznych. Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim oraz stypendysta uniwersytetów Surrey w Wielkiej Brytanii i Yoensuu w Finlandii. Doktorat z nauk politycznych z zakresu polityki społecznej na podstawie pracy Ewolucja szwedzkiego i brytyjskiego modelu polityki społecznej w latach 1993–2003 obronił na Uniwersytecie Warszawskim.

W 2002 rozpoczął pracę w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, gdzie w Departamencie Analiz i Strategii zajmował się korzyściami i kosztami członkostwa Polski w UE. W latach 2010-2014 pełnił funkcję dyrektora Departamentu Strategii Polityki Zagranicznej MSZ. Był redaktorem i współautorem „Priorytetów polskiej polityki zagranicznej 2012–2016” . W latach 2014-2016 był Stałym Przedstawicielem RP przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, a później wiceprezesem Globsec, think-tanku w Bratysławie.

Był członkiem rad naukowych i programowych PISM, Instytutu Zachodniego, Ośrodka Studiów Wschodnich (2010–2015) czy Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej. W latach 2010–2013 był członkiem Forum Polsko-Czeskiego. Był także stałym współpracownikiem „Tygodnika Powszechnego”. 

Zna język francuski, angielski i słowacki. Jest żonaty, ma trójkę dzieci.

Podsekretarz Stanu Jakub Wiśniewski koordynuje problematykę współpracy ekonomicznej, praw człowieka, wyzwań globalnych i aktywności RP w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych. Koordynuje międzynarodową współpracę rozwojową. Odpowiada za problematykę dotyczącą relacji z państwami Ameryki Łacińskiej. Ponadto koordynuje sprawy z zakresu strategii i programowania polskiej polityki zagranicznej.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie