Europejski Kongres Gospodarczy

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U W Z Ž Ż
 Katarzyna Rutkowska

Katarzyna Rutkowska

wiceprezeska zarządu, AC SA

Od 2007 r. związana ze spółką AC SA w Białymstoku, spółką giełdową z branży motoryzacyjnej, wiodącego w Polsce i liczącego się na świecie (eksport do ponad 50 krajów świata) producenta nowoczesnych systemów autogaz LPG/CNG marki STAG. Od sierpnia 2008 r. do września 2019 r. jako Prezes Zarządu, od października 2019 r. jako Wiceprezes Zarządu. Wykształcenie wyższe w zakresie zarządzania i finansów. Była odpowiedzialna za wprowadzenie AC SA w 2011 r. na GPW w Warszawie.

Przed rozpoczęciem pracy w AC pracowała głównie w finansach m.in. jako Dyrektor Finansowy w BOS SA w Białymstoku, Dyrektor ds. Rachunkowości w Emperia Holding SA w Lublinie, a także jako pracownik naukowy - nauczyciel akademicki w WSFiZ w Białymstoku (Katedra Analizy Finansowej). Była członkiem rad nadzorczych, m.in. w Mispol SA w Suwałkach (spółka giełdowa), Biazet SA w Białymstoku (przewodnicząca Rady Nadzorczej) i Unihouse SA w Bielsku Podlaskim. Jest członkiem Rady Nadzorczej Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych w Warszawie. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta, jest członkiem Rady Ekspertów przy Prezydencie Miasta Białegostoku oraz była Członkiem Rady Przedsiębiorczości przy Zarządzie Województwa Podlaskiego, stale podnosi poziom wiedzy uczestnicząc w wielu specjalistycznych szkoleniach, ukończyła m.in. Akademię Strategicznego Przywództwa, Personal Leadership Academy i Management – roczne programy menedżerskie sygnowane Harvard Business Publishing.

Wielokrotnie nagradzana za osiągnięcia biznesowe, m.in. tytułem: „Kobieta Biznesu 2022 roku w kategorii Spółka Giełdowa (przyznany przez Klub Inwestorek Indywidualnych), „Crystal Dragon of Success” dla najlepszych menedżerów w Polsce (przyznany przez „Polish Market”), „Menedżer Roku 2015” (przyznany przez „Kurier Poranny”) oraz w ogólnopolskim konkursie „Bizneswoman Roku 2011/2012” w kategorii korporacja.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie