Europejski Kongres Gospodarczy

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U W Z Ž Ż
 Krzysztof Zgorzelski

Krzysztof Zgorzelski

Firma: PEKAO LEASING Sp. z o. o.

Stanowisko: prezes zarządu

W PEKAO LEASING sp. z o.o. od grudnia 2021 r. pełnił obowiązki Członka Zarządu odpowiedzialnego za obszar operacji, finansów i IT. Od kwietnia 2022 roku pełni w Spółce funkcję Prezesa Zarządu obejmując nadzór także nad audytem wewnętrznym, marketingiem, obsługą prawną oraz obszarem zarządzania kapitałem ludzkim, przyczyniając się do wypracowywania przez spółkę historycznych wyników finansowych, przy jednoczesnym istotnym wzroście udziału rynkowego.

Od sierpnia 2020 roku Członek Zarządu ds. Finansowych w Polskim Holdingu Nieruchomości S.A. (do maja 2021 r.). Od kwietnia 2016 r. do marca 2017 r. członek zarządu – Dyrektor Finansowy, a następnie do maja 2020 r. Prezes Zarządu – Dyrektor Generalny w POLREGIO S.A. (dawniej Przewozy Regionalne sp. z o.o.), gdzie przeprowadził z sukcesem restrukturyzację naprawczą tego największego polskiego przewoźnika pasażerskiego (zakończoną w 2018 roku) umacniając istotnie jej pozycję rynkową uzyskując m.in. po raz pierwszy w jej historii przez 4 lata z rzędu dodatnie wyniki finansowe, realizując plan inwestycyjny o wartości 630 mln zł oraz wprowadzając na rynek nową markę: POLREGIO. Wcześniej pełnił funkcję Dyrektora Finansowego m.in. w Eurolot S.A., Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Sp. z o.o. i PKP Cargo S.A.

W roku 1997 z wynikiem pozytywnym złożył egzamin na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Od tamtego czasu zasiadał w radach nadzorczych wielu podmiotów m.in. ZDM sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim, TBS Praga Południe sp. z o.o. oraz PLL LOT S.A.

Absolwent kierunku Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowych studiów executive MBA na Uniwersytecie Gdańskim oraz GFKM (instytucja walidująca IAE Aix-en-Provence Graduate School of Management).

Posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie w budowaniu i realizacji strategii przedsiębiorstw, zarządzaniu finansami oraz projektami. Specjalizuje się w analizach kontrolingowych oraz restrukturyzacji naprawczej i rozwojowej przedsiębiorstw.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie