Europejski Kongres Gospodarczy

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U W Z Ž Ż
 Magdalena Sroka

Magdalena Sroka

Firma: Alvernia Planet

Stanowisko: CEO

Polska menedżerka kultury, producentka i koordynatorka najważniejszych wydarzeń kulturalnych, festiwalowych, rozrywkowych i sportowych. Współtwórczyni dokumentów strategicznych i polityk publicznych. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, specjalizowała się w teatrologii.

Jest wizjonerską i wrażliwą na kwestie równościowe liderką, twórczynią strategii o dużym zasięgu, kreatywną i pełną pasji producentką z 20-letnim doświadczeniem, zapaloną mówczynią, liderką z udokumentowanymi sukcesami w produkcji ponad 2000 wydarzeń kulturalnych i promocyjnych organizowanych w Polsce i na świecie, od Lincoln Center w Nowym Jorku po Pekin i Szanghaj. Doskonała, pewna siebie liderka o zdolnościach przywódczych i menedżerskich. Zdobyła duże międzynarodowe doświadczenie na najwyższym szczeblu, współpracując z UNESCO, Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim i Europejską Akademią Filmową.

W latach 1998-2003 związana była z Biurem Festiwalowym Kraków 2000, a do jej obowiązków należały m.in. projekty kulturalne Krakowa w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. W Krakowie współtworzyła pierwszą w Polsce miejską strategię promocji (na lata 2003-07), współpracowała z biurem programowym Expo 2005, stworzyła Krakowską Komisję Filmową i Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie, została ekspertem Kongresu Kultury Polskiej.

W latach 2003-08, we współpracy z Elżbietą Penderecką, organizowała Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena i była dyrektorem Biura Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena.

W latach 2008-10 jako dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego organizowała krakowskie wydarzenia kulturalne. Przeprowadziła rebranding festiwali, wydarzeń kulturalnych i marketingowych, zwiększając rentowność, rozpoznawalność i wyniki zarządzanej przez siebie organizacji.

W latach 2010-15 była Zastępczynią Prezydenta Miasta Krakowa odpowiedzialną za kulturę, promocję miasta, turystykę i sport.

W latach 2015-17, jako dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, stworzyła nową strategię rozwoju polskiej kinematografii. Opracowała nowy system wsparcia, w tym wsparcie finansowe dla filmów dla młodych widzów, filmów gatunkowych oraz program wsparcia międzynarodowych koprodukcji mniejszościowych.

Od czerwca 2018 r. pełni funkcję prezesa zarządu spółki Alvernia Planet, należącej do grupy Gremi International. W latach 201-2022 kuratorka programowa festiwalu Solidarity of Arts w Europejskim Centrum Solidarności. Od 2021 dyrektorka kreatywna Festiwalu Mastercard Off Camera. Od 2023 r. społeczny doradca Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Machowskiego ds. współpracy międzysektorowej. Wykłada na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie.

W 2015 roku w uznaniu za swoją pracę została odznaczona Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzatę Omilanowską oraz Odznaczeniem Honoris Gratia przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat zasiadała w radach nadzorczych i programowych Muzeum Narodowego w Krakowie, Narodowego Centrum Kultury Filmowej, Muzeum Krakowa oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Od 2022 roku pełni funkcję przewodniczącej Rady Uczelni Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie