Europejski Kongres Gospodarczy

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U W Z Ž Ż
 Małgorzata Surdek-Janicka

Małgorzata Surdek-Janicka

wiceprezes, Międzynarodowy Sąd Arbitrażowy przy Międzynarodowej Izbie Handlowej (ICC) w Paryżu

Małgorzata Surdek-Janicka jest arbitrem o międzynarodowej renomie, założycielką SURDEK ARBITRATION i Wiceprezeską Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego przy Międzynarodowej Izbie Handlowej (ICC) w Paryżu. Jest także członkinią (Fellow) Chartered Institute of Arbitrators w Londynie oraz członkiem Komisji ICC ds. Arbitrażu i ADR.

Przed założeniem własnej kancelarii arbitrażowej jesienią 2022 roku Małgorzata była partnerem kierującym praktyką rozwiązywania sporów w CMS z 25-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie oraz członkinią globalnego zespołu Arbitrażu Międzynarodowego oraz globalnego zespołu Ubezpieczeń i Reasekuracji w CMS. Przez 10 lat pełniła funkcję członkini globalnego Zarządu CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang LLP w Londynie reprezentując w nim zagraniczne biura CMS.

Obecnie pełni rolę arbitra w sporach infrastrukturalnych i budowlanych, sporach post-M&A oraz sporach gospodarczych w energetyce, górnictwie, transporcie, bankowości, ubezpieczeniach i reasekuracji, nowych technologiach, handlu międzynarodowym i produkcji w postępowaniach według regulaminów arbitrażowych ICC, DIAC, SCC, VIAC, LCIA, FCC, UNCITRAL, SAKiG i Lewiatan. Reprezentowała również strony w arbitrażu inwestycyjnym (ostatnio jako wiodący penomocnik w sporze inwestycyjnym w branży górniczej na podstawie umowy rządów Polski i Kanady o wzajemnej ochronie i popieraniu inwestycji).

Małgorzata jest częstym mówcą na konferencjach międzynarodowych (5th ICC European Arbitration Conference in Paris, Paris Arbitration Week (2021), London International Disputes Week (2022), Prague Arbitration Day (2021), Vilnius Arbitration Day (2022), Tel-Aviv Arbitration Week (2022), Legal Business International Arbitration Summit in London (2022), 43th ICC Institute of World Business Law Annual Conference (2023), 19th  Annual Leading Arbitrators’ Symposium on the Conduct of International Arbitration in Vienna (2024), 8th ICC European Conference on International Arbitration in Paris (2024), 2nd ADGM Civil Law Conference in Abu Dhabi (2024), GAR Live: Shanghai (2024).

Forbes Women Poland w 2021 r. docenił pozycję Małgorzaty Surdek-Janickiej w świecie biznesu i umieścił ją na liście 25 najlepszych prawniczek biznesu oraz liście 100 Kobiet roku 2021. Małgorzata została uznana przez Who is Who Legal, Chambers i Legal 500 za jednego z najlepszych arbitrów (Most-in-demand Arbitrator) oraz najlepszych prawników w kategoriach rozwiązywania sporów (Hall of Fame) i ubezpieczeń (Leading Individual). Użytkownicy arbitrażu i pełnomocnicy uważają ją za „jedną z najlepszych specjalistek w dziedzinie arbitrażu międzynarodowego, charakteryzującą się wysokimi kompetencjami i profesjonalizmem w prowadzeniu postępowań”, „arbitrem najwyższej klasy” z „ogromnym doświadczeniem i własnym stylem”.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie