Europejski Kongres Gospodarczy

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U W Z Ž Ż
 Mirosław Kowalik

Mirosław Kowalik

Firma: Westinghouse Electric Poland

Stanowisko: prezes

Mirosław Kowalik to menedżer z bogatym doświadczeniem i wiedzą na temat polskiego rynku energetycznego. Od maja 2021 r. na stanowisku prezesa Westinghouse w Polsce, gdzie odpowiada za realizacje inwestycji w obszarze technologii jądrowych, w tym budowę pierwszej w kraju elektrowni jądrowej w oparciu o bezpieczną i sprawdzoną technologię AP1000®.

Kowalik ma ponad 25 lat doświadczenia w sektorze energetycznym oraz wiedzę z zakresu zarządzania biznesowego, strategii, pozyskiwania nowych projektów i rozwoju biznesu, zdobytą na wysokich stanowiskach kierowniczych m.in. w SNC Lavalin, Alstom i ABB. Przed objęciem pozycji w Westinghouse, pełnił funkcję prezesa Enei, jednej z największych firm energetycznych w Polsce.

Jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Akademii Morskiej w Gdyni. Uzyskał tytuł MBA w Rotterdam School of Management we współpracy z Fundacją Rozwoju Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i ukończył studia podyplomowe z zarządzania finansami przedsiębiorstw w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie