Europejski Kongres Gospodarczy

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U W Z Ž Ż
 Patrycja Piekutowska

Patrycja Piekutowska

Firma: -

Stanowisko: skrzypaczka-solistka, filantropka, mówca motywacyjny

Skrzypaczka-solistka, doktor habilitowana sztuk muzycznych, mówczyni motywacyjna, twórczyni projektów łączących sztukę i biznes, Ambasador Centrum Zdrowia Dziecka.

Od blisko 25 lat koncertuje na świecie, występowała w 41 krajach na 6 kontynentach. Kilkanaście lat wykładała na wyższych uczelniach muzycznych. W latach 2015-2023 tworzyła projekty na rzecz szpitalu dziecięcych w Polsce, zainspirowana chorobą serca starszego synka. Będąc prezesem kolejno dwóch fundacji zaangażowała blisko 250 firm zarówno polskich, jak i międzynarodowych. Sfinalizowała zakup kilku kluczowych sprzętów dla oddziałów kardiologii i kardiochirurgii oraz znalazła partnerów i nadzorowała kilkanaście modernizacji w Centrum Zdrowia Dziecka. Dzięki jej staraniom powstała pierwsza w Polsce Pracownia Kardiologicznej Symulacji Medycznej oraz powstał najnowocześniejszy bank krwi dla dzieci. 

Nagrała 12 płyt solowych, z których album z muzyką Krzysztofa Pendereckiego otrzymał jedną z najważniejszych nagród płytowych świata, Midem Classic Award, przyznaną artystce w Cannes w 2008 roku. Z Profesorem współpracowała przez 19 lat, mając w repertuarze komplet jego dzieł na skrzypce i fortepian.

Grała w wielu najważniejszych salach koncertowych świata m.in. w Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym, Teatto Colon w Buenos Aires czy National Center for the Performing Arts w Pekinie. 

Ze światem biznesu współpracowała od początku swojej kariery.

Promowanie polskiej muzyki współczesnej na świecie i działania na styku sztuki i biznesu spowodowały, że w 2014 r. Artystka otrzymała od Fundacji Godła Teraz Polska dyplom Lidera Przyszłości znajdując się na liście 25 Liderów na 25 lat Polski.

W 2018 r. współpracowała z wprowadzoną na polski rynek edycją miesięcznika Vogue, dla którego stworzyła cykl wywiadów z wybitnymi polskimi artystami muzyki klasycznej – „Muzyczny Olimp”. Przeprowadzała wywiady w miejscach, w których jej rozmówcy występowali na najważniejszych scenach świata. 

Jest twórcą uznanej serii koncertów-gal charytatywnych z udziałem pro bono największych światowych gwiazd opery. Cykl „Wielcy Artyści Małym Pacjentom” doczekał się siedmiu edycji.

W 2020 r. wygrała w plebiscycie Pulsu Biznesu na Kobietę Roku w działalności społecznej. W tym samym roku znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób w dziedzinie ochrony zdrowia w Polsce, a rok później znalazła się na liście 100 Kobiet Roku Forbes Woman.

Od 2023 r z dużym powodzeniem występuje ze speechami dla wielu firm, banków i stowarzyszeń biznesowych mówiąc o zarządzaniu kryzysem, zmianie zawodowej, budowaniu wizerunku firmy poprzez działania CSR, łączeniu świata sztuki i biznesu i wielu innych. 

W maju 2023 ukazała się jej książka autobiograficzna „Przygody Niemożliwe”, w której opisała niezwykle humororystycznie przygody z podróży artystycznych na 5 kontynentach. Książka jest innowacją, będąc pierwszym w Polsce nośnikiem blisko 3 godzin muzyki z wielu płyt Artystki w postaci QR kodów. 

Książka doczekała się już promocji w Australii, gdzie artystka zagrała z tej okazji koncerty w listopadzie ubiegłego roku.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie