Europejski Kongres Gospodarczy

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U W Z Ž Ż
 Piotr Krupa

Piotr Krupa

Firma: KRUK SA

Stanowisko: prezes zarządu

Piotr Krupa współzałożyciel i prezes zarządu prężnie rozwijającej się, międzynarodowej Grupy KRUK działającej na 8 rynkach europejskich, w tym spółki KRUK S.A. notowanej na GPW w Warszawie.
Od początku w swojej działalności (1998 r.) działał na rzecz zmiany sposobu postrzegania rynku zarządzania wierzytelnościami, który jest ważnym elementem systemu finansowego i zrównoważonej gospodarki, wprowadzając tzw. strategię prougodową, umożliwiającą osobom zadłużonym spłatę długów w ratach.  

Od 25 lat, zarządzając Grupą KRUK, tworzy kulturę organizacji opartą o kompetencje, różnorodność i równość, dzięki czemu na stanowiskach dyrektorów generalnych, a także top managementu ponad 60% stanowią kobiety. Kultura organizacyjna i standardy wypracowane w Grupie KRUK niejednokrotnie były prezentowane jako przykład dobrych praktyk - także w ramach międzynarodowej współpracy z finansowymi organizacjami wspierającymi rozwijające się kraje.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył aplikację sądową, jest radcą prawnym.

W 2017 roku otrzymał tytuł Przedsiębiorcy Roku w polskiej edycji konkursu Entrepreneur of the Year.
Od 2019 roku pełni rolę przewodniczącego Rady Uczelni Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jest również członkiem Rady Programowej Global Compact Network Poland, która jest lokalną częścią United Nations Global Compact, największej na świecie inicjatywy wspierającej zrównoważony biznes.

Prywatnie Piotr Krupa interesuje się sztuką współczesną, ekologią i sportem. Wielokrotny maratończyk i sześciokrotny triatlonista IRONMAN. Dumny tata 3. dzieci. Wraz z żoną w 2015 roku powołał Fundację Krupa Gallery, która wspiera młodych, polskich artystów. W 2019 roku wspólnie zainicjowali również powstanie Fundacji ZOBACZ MNIE, która wspiera chore i niepełnosprawne dzieci. Rozumiejąc, jak ważna jest walka z kryzysem klimatycznym, został producentem filmu dokumentalnego „Klątwa obfitości”, wyreżyserowanego przez Ewę Ewart. Film ten był prezentowany między innymi na Monte Carlo Television Festival.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie