Europejski Kongres Gospodarczy

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U W Z Ž Ż
 Piotr Zawistowski

Piotr Zawistowski

Firma: Towarowa Giełda Energii SA

Stanowisko: prezes zarządu

Absolwent Akademii Ekonomicznej oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

W latach 2008–2017 był związany z Grupą TAURON, w której od maja 2014 do grudnia 2015 r. pełnił funkcję prezesa zarządu TAURON Obsługa Klienta Sp. z o.o., a od grudnia 2015 do marca 2017 r. – wiceprezesa zarządu ds. klienta i handlu TAURON Polska Energia S.A. Stanowisko prezesa zarządu Towarowej Giełdy Energii objął w październiku 2017 r.

Zasiadał na najwyższych szczeblach kluczowych polskich instytucji związanych z sektorem energetycznym, w tym m.in. pełnił funkcję prezesa rady zarządzającej Towarzystwa Obrotu Energią, był członkiem rady zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej, a także zasiadał w radach nadzorczych TGE i IRGiT.

Piotr Zawistowski ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży energetycznej. Specjalizuje się w planowaniu i zarządzaniu strategicznym oraz identyfikacji rynków globalnych. Jego dogłębną znajomość mechanizmów funkcjonowania rynków energii, nie tylko w skali kraju, potwierdza członkostwo w zarządzie Europex (2020–2023), organizacji zrzeszającej 27 giełd energii i operatorów rynku z całej Europy.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie