Europejski Kongres Gospodarczy

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Š Ś T U W Z Ž Ż
 Stanisław Trzciński

Stanisław Trzciński

Firma: STX Music Solutions

Stanowisko: kulturoznawca, ekonomista, dziennikarz radiowy, przedsiębiorca, prezes zarządu

Kulturoznawca, ekonomista, dziennikarz radiowy i przedsiębiorca. Prezes zarządu STX Music Solutions.

Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o kulturze i religii. Nauczyciel akademicki i członek zespołu Centrum Badań nad Gospodarką Kreatywną Uniwersytetu SWPS w Warszawie, ponadto wykłada w Collegium Civitas w Warszawie i Collegium Da Vinci w Poznaniu. Bada rynek muzyczny w dobie cyfryzacji i odbiorców muzyki.

Autor wydanej nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN książki „Zarażeni dźwiękiem. Rynek muzyczny w czasach sztucznej inteligencji”. Laureat Nagrody Specjalnej ZAiKS-u w 2022 roku za wieloletni wkład w rozwój polskiej kultury.

Menedżer kultury, promotor koncertowy, organizator festiwali, wydawca i dziennikarz muzyczny. Założyciel STX Music Solutions i współwłaściciel STX Jamboree. Prezes Fundacji Niespodzianka. Współtwórca programu Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny i szef promocji kultowego klubu Filtry.

Organizator gal wręczenia nagród Fryderyk w latach 2007-2018. Dyrektor artystyczny i repertuarowy Universal Music Polska w latach 1995-2000. Menedżer Anny Marii Jopek (1997-1999). Dziennikarz muzyczny i autor audycji w Radiu PiN (2004-2012) i Radiospacji (2020-2022). Szef działu kultury dwutygodnika Gala (2008) oraz felietonista tygodnika Przekrój (2011) i miesięcznika Playboy (1993-1995). Współpracownik Jacka Kuronia w latach 1989-1993.

Bierze udział w sesjach:

POWRÓT
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie